Aizdomas par tīšu vilcināšanos kriminālprocesā par Ramoliņu ģimenes kāpu apbūves plāniem

Andris Ramoliņš

Aizvien nopietnākas kļūst aizdomas, ka nu jau slavenajam meža nozares miljonāram Andrim Ramoliņam ir izdevies veiksmīgi nobremzēt viņam nepatīkamo kriminālprocesu Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldē, kas tika sākts tikai pēc prokuratūras iejaukšanās.

Pagājušā gada 11. februārī Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirknī tika pieņemts lēmums par kriminālprocesa uzsākšanu saskaņā ar Krimināllikuma 18.nodaļu.

Lēmuma pieņemšanas pamatā bija portāla jau iepriekš publiskotā trauksmes cēlāja informācija par iespējamām blēdībām saistībā ar meža nozares miljonāra A. Ramoliņa ģimenes īpašumu Apšuciemā, kāpu aizsargjoslā.

Informācijas bija daudz, un tā bija apstiprināta arī oficiālās pārbaudēs. Valsts meža dienesta pārbaudē bija konstatēts, ka dienesta amatpersona 2020.gada sākumā ir izdevusi prettiesisku labvēlīgu administratīvo aktu par situācijai dabā neatbilstošas meža inventarizācijas datu reģistrēšanu Meža valsts reģistrā.

Savukārt trauksmes cēlāja detalizētajā iesniegumā bija aprakstīts, kā Apšuciema nekustamo īpašumu Teikas un Teikiņas jaunā īpašniece Anna Ramoliņa ar ģimeni „jau ir veikusi priekšdarbus, tostarp, iespējams, prettiesisku zemes gabala atmežošanu, fiktīvu iepriekšējas apbūves ēkas pamatu fragmentu ierakšanu, un plāno nelikumīgi iegūt atļauju būvēt iegūtajā īpašumā dzīvojamo ēku”.

Pašlaik šis konkrētais projekts ir apturēts, notiek pārbaudes, attiecīgie tehniskie noteikumi ir atcelti, bet miljonāra ģimene mēģina tiesāties. Taču neapšaubāmi nepatīkamākais un potenciāli bīstamākais miljonāram ir tieši kriminālprocess.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) līmenī viss jau ir ticis „sakārtots”, – kā ziņots, biroja izmeklētājs nonācis pie slēdziena, ka noziedzīga nodarījuma pazīmes esot konstatējamas, bet nekāds būtisks noziegums neesot nodarīts, un šo nostāju „piesedz” arī KNAB priekšnieks Jēkabs Straume.

Tagad vēl atlikusi Valsts policija, kura šo kriminālprocesu pat sāka tikai pēc „atkārtotas izvērtēšanas” un prokuratūras iesaistīšanās. Kā liecina Pietiek avotu sniegtā informācija, vairāk nekā pusotra gada laikā, kopš kriminālprocess tika sākts, tiek darīts (pareizāk – nedarīts) viss iespējamais, lai to novilcinātu.

To netieši apliecina arī Valsts policijas reakcija uz tai uzdotajiem jautājumiem – kāds ir pašreizējais stāvoklis ar jau pusotru gadu ilgušo izmeklēšanu kriminālprocesa Nr. 11390009921 ietvaros, vai kriminālprocesa ietvaros kādām personām ir noteikts procesuālais statuss – persona, pret kuru sākts kriminālprocess, vai aizdomās turētais un, ja šāds statuss nevienai personai nav noteikts, ar ko skaidrojams tas, ka pusotra gada laikā izmeklēšanas laikā kriminālprocesa ietvaros šāds statuss nevienai personai vēl nav noteikts?

„Lūgums sniegt atbildes uz iesniegumā minētajiem jautājumiem ir noraidāms, ņemot vērā, ka atbildes uz jautājumiem satur informāciju, kas ir izmeklēšanas noslēpums,” – tas ir viss, ko šai sakarā atbild Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļa.

Avots: Pietiek

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Kritika
Kritika

Atkal viens un tas pats. Uzrakstiet arī par Meroni. Citādi “sen” nekas nav bijis.

LVPOL
LVPOL

Policijai vispār nav jāatbild uz kaut kāda anonīma Pietiek jautājumiem konkrētā krimināllietā.

Stienis
Stienis

Jā – labāk ir pieņemt labumus no strīdīgi vērtēta cilvēka, nekā paskaidrot sabiedrībai, kas notiek. Nav brīnums, ka policija jau sen nestāv iedzīvotāju sardzē. Arī ķīniešu triperis atklāja, ka policija ir vienkārši valdības sargsuns. Sodījāt cilvēkus, kas brauca mājās vēlāk par 20.00? Sodījāt, kr@pļi!

LVPOL
LVPOL

Liec faktus galdā, ja apgalvo, ka labumi ņemti. Tukši pirst nav māksla

ku kū
ku kū

Vai miškas uļmana draudziņš lapsa ir tas melnais pīārs, ar ko izspiedēji no vida draudēja Ramoliņam?