Viktorijas Bekhemas, bijušās meiteņu grupas dalībnieces un slavenā futbolista Deivida sievas, trauslais augums ir etalons, pēc kura tiecas daudzas sievietes.
Tvirtais un slaidais modes ikonas ķermenis nav tikai dabas dāvana, bet gan pedantiska darba auglis. Galveno uzmanību Viktorija pievērš uzturam. Var droši apgalvot, ka ir grūti atrast diētu, kuru nebūtu izmēģinājusi šī stila un modes ikona. Tāpēc teju visu Holivudas skaistuļu uzmanība ir pievērsta tam, ar ko uz sava šķīvja liek Bekhema.
Šobrīd Holivudā topā ir Viktorijas Bekhemas sārmainā diēta (tiek dēvēta arī par pH diētu). Patiesībā tā pat nav diēta šī vārda ierastajā nozīmē: tas ir ēšanas režīms, kas līdzsvaro vidi organismā. Ja organisms ir pārāk skābs, tas liecina par to, ka mums neizbēgt no dažādām slimībām, vīrusiem, imunitātes novājināšanās, stresa, nervozitātes, noguruma, bezmiega u.c. veselības problēmām. Jo sārmaināks organisms, jo mēs labāk jūtamies, mazāk slimojam un esam laimīgāki, veselāki un dzīvespriecīgāki.
Un tikai kā papildus bonuss ir liekā svara zaudēšana uz visiem laikiem, taču tas vairumam ir galvenais iemesls, kāpēc pievērst uzmanību šai pH diētai.
Viktorija Bekhema bija viena no pirmajām Holivudā, kura pievērsās sārmainajai diētai, viņas piemēram nekavējoties sekoja Dženifera Enistone, Gvineta Paltrova un Kristena Dansta. Pateicoties tieši šādam ēšanas principam viņu figūras ir nevainojamas, ādas krāsa lieliska un enerģijas pārpārēm, apgalvo skaistules.
Kā tas darbojas
Patiesībā viss ir pavisam vienkārši – skābu vidi organismā rada gaļa, zivis, piena produkti un rūpnieciski pārstrādāti, rafinēti produkti (tai skaitā cukurs, miltu ēdieni, cepumi un kūkas). Nelielos daudzumos šāda pārtika neskādē, taču regulārs un sirsnīgs šo produktu patēriņš rada papildu ķibeles. Savukārt svaigi un maksimāli dabiski produkti, kas lielākoties nāk no augu valsts, veido organismā tik vēlamo sārmaino vidi. Starp citu, pH līmeni ietekmē ne tikai pārtika, bet arī mākslīgie saldinātāji, lielākā daļa medikamentu, sintētiskie vitamīni un minerālvielas, kas rada izteiktu skābumu.
Nav pilnībā jāizslēdz no diētas visi skābu vidi veicinošie produkti – tos vienkārši ieteicams ēst retāk un mazāk, līdztekus bagātīgam sārmaino produktu patēriņam. Jāņem vērā arī tas, ka daži “skābie” produkti, piemēram, atsevišķi rieksti, pākšaugi un graudaugi, satur vērtīgas uzturvielas, ar kurām laiku pa laikam ir vērts sevi pacienāt. Tāpat starp “mazliet skābajiem” brūnajiem rīsiem un “ļoti skābo” gaļu ir būtiska atšķirība, jo dzīvnieku valsts produktu skābju neitralizēšana organismam prasa daudz lielākas pūles un enerģiju nekā augu valsts produktu “skābums”.
Ko drīkst ēst
Lai uzturētu organisma vidi sārmainu, uztura iedalījumam vajadzētu būt 80% sārmaini produkti un 20% skābi produkti. Tātad, kas ir kas:
LABIE
kajēnas pipari, kanēlis, kivi, koriandrs (svaigs), ķirbju sēklas (svaigas, negrauzdētas), ķiploki, laimi, lapu kāposti (kale), mandarīni, mango, melones, papaijas,
pētersīļi, puķkāposti, sinepju lapiņas, rozīnes, salāti (dažādu veidu), saldie kartupeļi, selerija, sīpoli, sparģeļi, spināti, tomāti (svaigi), ūdenskreses, vīnogas, zaļā tēja,
zāļu tēja.
SLIKTIE
Citiem vārdiem sakot – izvēlieties dzīvot ar labajiem zēniem/meitenēm, sliktie – tikai izklaidei!
Izsaki savu viedokli komentāros un seko mums Facebook un Twitter!
Avots: produktu saraksts no happywhispers.lv, kur tos apkopojusi Līga Andžāne
Nu nez kad viņa apmīzusies streipuļo ārā no ballītes turoties pie vīra rociņas, tad diez ko veselīga neizskatās :D