Krievija vēl vairākus gadus spēs finansēt karu Ukrainā, lai gan ir vērojamas Krievijas ekonomikas pārkaršanas pazīmes, raksta izdevums “The Washington Post”.
Publikācijā teikts, ka Sibīrijā trūkst autobusu vadītāju, bet slaucējas fermās saņem tādas pašas algas kā informācijas tehnoloģiju (IT) nozarē strādājošie, savukārt viesnīcas sūdzas par viesmīļu, apkopēju un pavāru trūkumu.
Izdevums skaidro, ka Krievijas ievērojamie militārie izdevumi, tostarp lieli maksājumi karavīriem, ir veicinājuši ekonomikas izaugsmi, kā arī augstas algas un inflāciju, jo uzņēmumi, lai piesaistītu darbiniekus, ir spiesti celt atalgojumu.
Neraugoties uz to, Krievija tomēr spēj vēl atļauties tērēt simtiem miljardiem ASV dolāru karam, jo tā joprojām gūst ievērojamus ienākumus no naftas un citu energoresursu pārdošanas, bet rietumvalstu noteiktās sankcijas nav devušas gaidītos rezultātus.
Taču esot skaidrs, ka kādā brīdī Krievija vairs nespēs uzturēt tik milzīgus kara izdevumus un saskarsies gan ar resursu, gan ar cilvēku trūkumu, raksta izdevums.
ASV domnīcas “Kara izpētes institūts” analītiķi uzskata, ka Krievijas vadītājam Vladimiram Putinam nāksies pieņemt svarīgus lēmumus par to, kā nodrošināt Krievijas kara resursus vai mainīt kara norises veidu, lai saglabātu savu režīma stabilitāti.
Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.
Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook , Twitter, Youtube un Instagram!
Diemžēl Krievija ;sādu kara intensitāti spej uzturēt ļoti daudzus gadus. Iluzorās sankcijas nodrošina pilnīgu ilgtzpēju un krievijas IKP izaugsmi virs atpalikušās Eiropas rādītājeim jau ne pirmo gadu. Ja ukraina nemainīs totāli korumpēto valsts pārvaldības modeli un personālijas- te nevins nespēs tai palīdzēt. Aizvien izteiktāk tā nonāk bēdu ielejā un tas nav naudas vai bleķu jautājums
A kur tās “sūrās”sankcijas? Eiropa joprojām pērk gāzi un Ukraina saņem 800 miljonus gadā!
Ar tādu Rietumu atbalstu krievi vēl ilgi varēs ālēties.
Rietumi vienkārši ir aptaukojušies un iedomājas, ka karš Ukrainā priekš Rietumiem paliks bez sekām. Ja atceramies 1948. gada Rietumberlīnes blokādi, tad atceramies, ka kādreiz Rietumiem bija arī mugurkauls. Tētis Staļins galu galā bija spiests atcelt blokādi.