Rīgas iedzīvotāji ar dzīvi pilsētā pašlaik ir mazāk apmierināti nekā trīs iepriekšējos gados, liecina pētījumu kompānijas “Latvijas fakti” augustā un septembrī veiktā rīdzinieku aptauja.
Pētījumā secināts, ka rīdzinieki ir mazāk apmierināti nekā iepriekšējos gados – no 2018. līdz 2021.gadam.
Šis gads sabiedrībai esot bijis smags, to pavadīja dažādas krīzes, nācās pārdzīvot Covid-19 pandēmijas sekas, Krievija sāka karu pret Ukrainu, plašumā vērsās energoresursu krīze un auga inflācija. Līdz ar to varot apgalvot, ka arī šie notikumi lielākā vai mazākā mērā ir negatīvi ietekmējuši sabiedrības attieksmi pret apkārt notiekošo, vērtē pētījuma veicēji. Dzīve esot kļuvusi grūtāka, cilvēki izjūt trauksmi, bažas par nākotni un savu labklājību, kritusies sabiedrības uzticēšanās valsts un sabiedriskajām institūcijām.
Pētījumā tika iekļauti 36 jautājumi atbilstoši Rīgas attīstības programmas prioritātēm ilgtermiņa mērķu sasniegšanai. No visiem šiem rādītājiem tikai trīs pozīcijās ir sasniegtas Rīgas attīstības programmas 2022.- 2027.gadam plānotās vērtības.
Aptaujā atklājies, ka 85% pilsētas iedzīvotāju apmierina Rīga kā vieta, kur dzīvot un strādāt, 75% Rīgas iedzīvotāju apmierina teritorijas tīrība apkaimē un 62% aptaujas dalībnieku iesaistās savas apkaimes sabiedriskajā dzīvē.
Aptaujā tika iztaujāti 2207 Rīgas pastāvīgie iedzīvotāji vecumā no 18 gadiem.
Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.
Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook , Twitter, Youtube un Instagram!
jābūt ļoti attālinātamno reālijām uz rīgas ielām, lai tik lielu bardaku un nejēdzības nepamanītu. Gatavojas jau nākamajiem domniekiem, kur favorīti noteikti bus no Norbas Aļfredovnas pūra. Ātrāk šie ākstivarētu beikt te valdīt aprobežotībā.
Tāds ir mūsu mērķis. Apmierinātie ir slikti cilvēki. Vajag visu atņemt tiem kam kaut kas ir. Tad visi būs vienādi. Un nebūs greizsirības. Tikai baiļu diktēta nesavtīga partijas mīlestība
Tur Lembergs vainīgs. Un Ņil Ušakov
90 – tajos gados Rīgā bija 53 % latviešu, tagad 47 %. Tas arī viss, kas jāzina par to, par ko Rīga kļūst
Ja jau Rīgā latviešu skaits samazinās kā apgalvo tu, kur tad paliek latvieši no laukiem? Daudzi jau stāsta ka aizbrauc lielākoties krievi bet latvieši paliek Latvijā. Laukos jau vienmēr vēsturiski ir bijis vairāk latviešu. Kaut kā visādi apgalvojumi ar statistiku kopā neiet. twitter.com/csp_latvija/status/1126770361641590784
80 – tajos gados Siguldā bija 10 tūkst. iedzīvotāju, tagad 15 tūkst. Īkšķilē bija 5 tūkst., tagad 15 tūkst. Mārupē 89. gadā bij 2, 5 tūkst., 2022. gadā – 17 tūkst. Bet uz ārzemēm (Eiropā) vairāk ir aizbraukuši latvieši. Tāda tā statistika Latkrievijā. Pagaidām. Par cik pasēs daudziem vairs tautību neraksta, tad varam sagaidīt, ka viņi visi statistikā tiks pieskaitīti latviešiem.