Otrdien, 24.augustā, uz Latvijas un Baltkrievijas robežu ierodoties Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Bēgļu aģentūrai (UNHCR), atklāts, ka no neapdzīvotās teritorijas bija nozuduši visi 83 patvēruma meklētāji, atklāja brīvprātīgās palīdzības kustības “Gribu palīdzēt bēgļiem” pārstāvis Egils Grasmanis.
Viņš pauda bažas un satraukumu, kur naktī no 23.augusta uz 24.augustu varēja nozust 83 cilvēki, turklāt Valsts robežsardze to nespēja paskaidrot.
Grasmanis atklāja, ka 83 patvēruma meklētājiem tika iegādāta pārtika, bet 24.augustā Valsts robežsardze ziņoja par pārtikas piegādes pārtraukšanu, jo vairs nebija, kam šo pārtiku piegādāt. Palīdzības kustības pārstāvis atzina, ka 23.augusta vakarā pārtrūka arī komunikācija ar patvēruma meklētājiem.
“Gribu palīdzēt bēgļiem” pārstāvis pauda bažas un satraukumu, ka Valsts robežsardze nevarēja paskaidrot, kā četrās lokācijās patvēruma meklētāju grupas vienlaicīgi nozudušas no robežas.
Viņš atzīmēja, ka vakar Valsts robežsardze ziņojusi par 68 jauniem gadījumiem uz Latvijas un Baltkrievijas robežas. Grasmanis pieņēma, ka tie varētu būt daļa no tiem paši patvēruma meklētājiem, kas naktī nozuda, bet tagad atgriežas.
Tāpat satraukums tiek pausts, ka patvēruma meklētājiem jau trīs dienas netiek piegādāts ēdiens. Grasmanim ir zināms, ka patvēruma meklētāji ir uz Latvijas un Baltkrievijas robežas, taču tie nonāk citos punktos. Neesot arī tiešā kontakta ar pašām bēgļu grupām.
Grasmanis gan atteicās komentēt, vai “Gribu palīdzēt bēgļiem” piedāvāja atbalstu patvēruma meklētājiem, sagatavojot pieteikumu Eiropas Cilvēktiesību tiesai (ECT).
Kā ziņots, ECT trešdien izdevusi pagaidu noregulējumu divu nelegālo imigrantu grupu prasībās pret Poliju un Latviju, kas mēģinājuši nelegāli iekļūt Eiropas Savienībā (ES) no Baltkrievijas.
Pagaidu noregulējums būs spēkā trīs nedēļas līdz 15.septembrim ieskaitot.
Tiesa, neņemot vērā nekādus pienākumus, kas saskaņā ar starptautiskajām tiesībām būtu jāuzņemas Baltkrievijai, uzdevusi Polijas un Latvijas varasiestādēm visus prasītājus nodrošināt ar pārtiku, ūdeni, apģērbu, atbilstošu medicīnisko aprūpi un, ja iespējams, ar pagaidu pajumti, teikts ECT izplatītajā paziņojumā.
Tajā pašā laikā tiesa uzsvērusi, ka šis lēmums nenozīmē, ka Polijai un Latvijai prasītāji būtu jāielaiž savā teritorijā.
Tiesa arī norādījusi, ka valstīm saskaņā ar vispārēji pieņemtajām starptautiskajām tiesībām un to pienākumiem, kas izriet no līgumiem, tostarp no Eiropas Cilvēktiesību konvencijas, ir tiesības kontrolēt savas robežas, ārvalstnieku uzturēšanos to teritorijā un viņu izraidīšanu.
Lietā pret Poliju prasītāji ir 32 Afganistānas pilsoņi, bet ar prasību pret Latviju vērsies 41 kurdu izcelsmes Irākas pilsonis, kas iestrēguši uz robežas attiecīgi starp Poliju un Baltkrieviju un Latviju un Baltkrieviju.
Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.
Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook , Twitter, Youtube un Instagram!
Avots: nra.lv
Moš Baķka saprata, ka no īpašas uzmanības novēršanas specoperācijas sanācis čiks, ja ne pilnvērtīgi obložitsja, un aizgāja meklēt jaunu pr.
paši aizveduši uz Daugavpili un tēlo muļķīšus , tāpēc tur nelaiž pat žurnālistus !
Fantastiska robežsardze! Serviss!!! “Bēgļi” uztaisa pikniku, robežsargi šiem piegādā zaceni un pat nenoliek noveŗotāju. Esmu pārliecināts, ka latvijas pilsoņi pie šāda servisa nevar tikt pat slēdzot līgumu…
Beidzot kāda laba ziņa! :)
dziļāk LATVIJĀ PĪPĒ KALJANU