Piektdien, 30. jūlijā, Valsts policija aizturēja četras personas, kuras tiek turētas aizdomās par izspiešanu, dokumenta viltošanu, tā realizēšanu un izmantošanu, apzināti nepatiesas liecības sniegšanu un piespiešanu dot nepatiesu liecību. Viens no aizdomās turamajiem – advokāte, informēja policija.
Izmeklēšanā noskaidrots, ka aizturētās personas, no kurām viena persona ir zvērināta advokāte, iespējams, piespieda kādu liecinieku, piedraudot ar vardarbību, sniegt nepatiesas liecības pirmstiesas izmeklēšanā citā kriminālprocesā, kā arī piespieda liecinieku uzrakstīt un parakstīt viltotu dokumentu, ko vēlāk realizēja un izmantoja.
Portāls Pietiek ziņo, ka
advokāte, ko Valsts policija kopā ar vēl trim cilvēkiem aizturējusi aizdomās par izspiešanu, dokumenta viltošanu un viltota dokumenta realizēšanu un izmantošanu, apzināti nepatiesas liecības sniegšanu un piespiešana dot nepatiesu liecību, ir individuāli praktizējošā advokāte Rada Matjušina.
R. Matjušina ir juridisko zinātņu maģistre un individuāli praktizējoša zvērināta advokāte, kuras specializācijā ietilpst nekustamā īpašuma vērtēšanas, pārvaldes un pārdošanas pakalpojumi. Viņa ir arī mediatore ar sertifikātu “Advanced mediation training”.
Policijai ir aizdomas, ka noziedzīgie nodarījumi veikti ar vienu mērķi – sniegt zvērinātās advokātes aizstāvamajam citā kriminālprocesā alibi par naudas izcelsmi.
Kāds Pietiek lasītājs norādījis uz interesantu faktu, ko apstiprina arī Valsts ieņēmumu dienesta publiskā amatpersonu deklarāciju datu bāze, – aizturētās advokātes vīrs ir Satversmes tiesas tiesnesis Jānis Neimanis.
Saskaņā ar jaunāko policijas informāciju visi četri aizturētie ir atbrīvoti: trim noteikts aizdomās turētā statuss un piemēroti dažādi maigi drošības līdzekļi, bet ceturtajai personai noteiktais statuss ir – persona, pret kuru sākts kriminālprocess, līdz ar ko drošības līdzeklis nav piemērots.
Par notikušo sākts kriminālprocess par izspiešanu (Krimināllikuma 183. panta otrā daļa), par apzināti nepatiesas liecības sniegšanu un piespiešanu dot nepatiesu liecību (Krimināllikuma 300. panta otrā daļā), par viltotu pierādījumu iesniegšanu (Krimināllikuma 301. panta otrā daļā) un par dokumenta viltošanu, tā realizēšanu un izmantošanu (Krimināllikuma 275. panta otrā daļa).
Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.
Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook , Twitter, Youtube un Instagram!
smuka taču, vai tad par to jāaiztur polittiesiskuma vertikālē?
Jautra noziedznieku kompānija , Latvija nav vajadzīga šāda Satversmwes Tiesa , priekš tam ir Augstākā Tiesa !