Satraucošs fenomens: pērn Latvijā četras mātes nogalinājušas savus jaundzimušos bērnus

bērna nāve

Pagājušajā gadā Latvija reģistrētas 55 slepkavības, tai skaitā četras mātes nogalinājušas savus jaundzimušos bērnus, kas ir satraucošs fenomens, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē paziņoja Valsts policijas (VP) priekšnieks Armands Ruks.

Valsts policijas apkopotā informācija liecina, ka pērn valstī reģistrētas 78 slepkavības un to mēģinājumi, kas ir par trīs nodarījumiem vairāk nekā gadu iepriekš. No 55 pērn reģistrētām slepkavībām 52 bijušas sadzīviska rakstura. 2019.gadā reģistrēta 41 slepkavība, 2018.gadā – 55, 2017.gadā – 50, bet 2016.gadā – 51 slepkavība.

Pērn atklātas 64 slepkavības un to mēģinājumi.

Tāpat pērn reģistrēti 35 tīšu miesas bojājumu ar nāves sekām gadījumi. Tas ir par 11 šādiem nodarījumiem mazāk nekā gadu iepriekš. Pērn arī reģistrēti 149 smagu miesas bojājumu nodarīšanas gadījumi, kā arī 382 vidēji smagu un 456 vieglu miesas bojājumu nodarīšanas gadījumi.

Lai arī lielākā daļa ir sadzīviska rakstura slepkavības, Ruks norādīja, ka pārējie gadījumi ir saistīti ar citiem nodarījumiem vai pasūtījuma slepkavībām. Lielākā daļa slepkavību notiek mājokļos – dzīvokļos, mājās, kopējās pasēdēšanas vietās, viesu namos un pirtīs.

Pamatā vardarbība tiek izdarīta alkohola reibumā, dusmu, naida, atriebības vai greizsirdības rezultātā.

“Pagājušajā gadā ir konstatēts ļoti slikts fenomens, proti, kad mātes noslepkavo savus jaundzimušos. Pērn tādi bija četri gadījumi. Šajos gadījumos ir dažādi apstākļi, bet faktiski tas ir sieviešu nestabilais psihoemiocionālais stāvoklis. Turklāt trijos no šiem gadījumiem sievietēm šis bija pirmdzimtais,” informēja Ruks.

VP priekšnieks minēja, ka minētos noziegumus pastrādājušajām sievietēm acīmredzot bijušas socializācijas problēmas, adaptācijas traucējumi vai kādi citi depresīvi psiholoģiskie stāvokļi.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

1 Comment
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments
Ne grama
Ne grama
3 gadus atpakaļ

vai kāds uzdrošinās apšaubīt sieviešu īpašas tiesības?