Cilvēks ir sociāla būtne. Visi vēlamies, lai mums būtu labi draugi, lai mēs būtu vajadzīgi citiem cilvēkiem. Taču gadās brīži, kad šķiet – nevienam neesi interesants, nevienam neesi vajadzīgs. Tomēr tā nav, arī citi jūtas tāpat.
Šie pieci likumi palīdzēs saprast, kā labāk veidot attiecības ar apkārtējiem cilvēkiem un justies labi.
1. Neuzbāzies, un sapratīsi, vai esi cilvēkiem vajadzīgs
Cilvēki var neteikt, bet vienkārši gaidīt no tevis maigas jūtas vai līdzjūtību. Pirmkārt, ja tas, ko gribat viņam pateikt, vajadzīgs tev, visticamāk, nevajag uzbāzties. Ja tā ir svarīga informācija vai dzīvībai svarīgi vārdi, kas viņam vajadzīgi, labāk padalīties. Katram ir izvēles iespējas. Ja cilvēks atsakās no tavas palīdzības vai no kontakta ar tevi, viņa tiesības ir jāciena.
2. Netici vārdiem – mūsdienās tie nekā nav vērti
Cilvēki prot gana labi izlikties un teikt ausij tīkamus vārdus, tai pašā laikā turot dūri azotē. Daudziem nesagādā grūtības ar vārdu palīdzību maldināt citus un viņiem tas pat sagādā baudu. Visiem ticot, var uzķerties uz āķa. Tāpēc labāk apdomāt un analizēt patstāvīgi, kam ticēt un kam neticēt. Netici tukšiem vārdiem, un tu jutīsies drošāk un mierīgāk.
3. Novērtē tos, kam esi svarīgs, un neturi ciet tos, kam neesi vajadzīgs
Lai būtu laimīgs, raugies, lai apkārt būtu pēc iespējas vairāk laimīgu cilvēku. Savukārt tie, kuriem tu neesi vajadzīgs, nekad nebūs laimīgi kopā ar tevi. Un tu ar viņiem.
4. Netici atrunām – ja cilvēks vēlēsies, viņš to izdarīs jebkuros apstākļos
Ja cilvēkam ir vēlēšanās, viņš jebkuros apstākļos cienīs saskarsmi ar tevi un tavas intereses. Tā viņš parādīs, ka tavs viedoklis viņam ir svarīgs un tavi padomi ir vērtīgi.
5. Nesalīdzini sevi ar citiem, viņi nav spējīgi tevis dēļ izdarīt to, ko tu biji gatavs darīt viņu dēļ
Cilvēki var izrādīties vāji un nebūt gatavi īstai draudzība. Nezaudē pašcieņu, turpini darīt labu un pieņem viņus tādus, kādi viņi ir. Tā arī būs tava uzvara. Atceries, pats labākais spilvens ir tīra sirdsapziņa.
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!