Sabiedrības integrācijas fonda direktore noslepenojusi personas, kuras sadalīja 742 000 eiro valsts naudas “pareizajiem medijiem”

SIF
Sabiedrības integrācijas fonda direktore Aija Bauere (ekrānuzņemums)

Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) direktore Aija Bauere un šīs iestādes sekretariāts ir noslepenojuši visus datus par tām personām, kuras nule jaunā konkursā „pareizajiem” medijiem un to „pareizajiem” projektiem ir sadalījušas vairāk nekā 742 tūkstošus eiro no nodokļu maksātāju līdzekļiem.

Turklāt fonda vadība nespēj uzrādīt nekādu dokumentāciju, kas apliecinātu, ka šiem datiem patiešām oficiāli būtu piešķirts ierobežotas pieejamības informācijas statuss.

Pēc iepriekšējā šāda veida „mediju piebarošanas” konkursa, ko rīkoja Valsts kultūrkapitāla fonds, izrādījās, ka vairāki piesaistītie eksperti ir tiešā vai netiešā interešu konflikta situācijā, kas viņiem nebija traucējis atbalstīt medijus, no kuriem tie pārskatāmā pagātnē bija saņēmuši dažāda veida atalgojumu.

Iespējams, tieši tāpēc, lai šajā konkursā izvairītos no šādas nepatīkamas publicitātes, Sabiedrības integrācijas fonda direktore Bauere ir pieņēmusi lēmumu noslepenot visas ziņas par pieaicinātajiem ekspertiem un konkrētā finansējuma piešķīrējiem.

„Šāds informācijas statuss noteikts, lai mazinātu iespējamos korupcijas riskus projektu vērtēšanas procesā, kā arī, lai mazinātu vērtētāju personiskās drošības risku,” – šādi fonds pamato šo lēmumu, ar kuru gandrīz trīsceturtdaļmiljonu eiro valsts naudas ir sadalījušas pilnīgi anonīmas personas pēc citu anonīmu personu vērtējuma.

Baueres ieskatā papildus tam „informācija par projektu vērtēšanas ekspertiem (vārdi, uzvārdi, gūtā pieredze un kvalifikācija, utml.) ir fiziskas personas dati”. Gan neminot nevienu konkrētu dokumentu, fonda vadība arī apgalvo, ka „ārējos un SIF iekšējos normatīvajos aktos noteiktais” ļaujot noteikt, ka „informācija par projektu iesniegumu vērtēšanas ekspertiem un vērtēšanas komisijas personālsastāvu ir ierobežotas pieejamības informācija”.

Vienīgais, kas tiek atklāts, ir – „visu projektu iesniegumu atbilstību konkursa nolikumā ietvertajiem atbilstības un kvalitātes vērtēšanas kritērijiem vērtēja SIF padomes apstiprināta projektu iesniegumu vērtēšanas komisija, kura sastāv no četriem augstskolu pārstāvjiem, iekļaujot reģionālo augstskolu pārstāvjus, kurās ir komunikāciju (mediju) programmas (iegūstot sociālo zinātņu grādu (bakalaura vai maģistra) komunikācijas vai mediju studijās), un sešiem valsts pārvaldes institūciju pārstāvjiem, no kuriem divus deleģē Kultūras ministrija, divus Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome, vienu Valsts reģionālās attīstības aģentūra un vienu SIF.

Tumšu ēnu pār ekspertu izvēli met arī fakts, ka vēl pēc pieteikumu konkursa izsludināšanas eksperti vēl nebija izraudzīti. Toreiz SIF vadība ierobežotas pieejamības informācijas statusu pat nepieminēja un tā vietā apgalvoja, ka „projektu konkursu gadījumā tiek piemērota šāda prakse” – vispirms izsludināt un tikai pēc tam izveidot vērtēšanas komisiju.

Jāpiebilst, ka valsts līdzekļu sadalītāju noslepenošana ir notikusi daudzu augstu valsts amatpersonu deguna priekšā un, iespējams, ar viņu piekrišanu – SIF padomes sastāvs pašlaik ir šāds:

Padomes priekšsēdētājs

1.   Andris Rāviņš Zemgales plānošanas reģiona attīstības padomes pārstāvis, Jelgavas pilsētas Domes priekšsēdētājs

Padomes locekļi

2.   Edgars Rinkēvičs        ārlietu ministrs

3.   Dace Melbārde           kultūras ministre

4.   Kaspars Gerhards       vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs

5.   Dzintars Rasnačs         tieslietu ministrs

6.   Jānis Reirs      labklājības ministrs

7.   Kārlis Šadurskis          izglītības un zinātnes ministrs

8.   Brigita Dreiže Kurzemes plānošanas reģiona attīstības padomes pārstāve, Liepājas pilsētas Domes eksperte NVO un sabiedrības integrācijas lietās

9.   Hardijs Vents  Vidzemes plānošanas reģiona attīstības padomes loceklis, Pārgaujas novada Domes priekšsēdētājs

10. Janīna Jalinska            Latgales plānošanas reģiona attīstības padomes pārstāve, Daugavpils novada Domes priekšsēdētāja

11. Raimonds Čudars        Rīgas plānošanas reģiona attīstības padomes loceklis, Salaspils novada Domes priekšsēdētājs

12. Jolanta Eihentāle         biedrības “Veselības un sociālais serviss “Artemīda”” valdes priekšsēdētāja

13. Kristaps Grasis           biedrības “Eiropas latviešu apvienība” prezidija priekšsēdis

14. Renāte Prancāne          biedrības “KIM?” valdes priekšsēdētāja

15. Inese Siliņa     biedrības “Kurzemes NVO atbalsta centrs” valdes priekšsēdētāja

16. Daiga Zaķe      biedrības “Izglītības iniciatīvu centrs” direktore

17. Kristīne Jaunzeme       Valsts prezidenta pārstāve, Valsts prezidenta likumdošanas un juridiskā padomniece.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Subscribe
Paziņot par
guest

4 Comments
jaunākie
vecākie populārākie
Inline Feedbacks
View all comments
Es un talak.....
Es un talak.....
5 gadus atpakaļ

Sabiedrības integrācijas fonds – bet “integratoros” daži latvieši, kurus šie “kungi” sapulcināja, lai integrētos?

Janis
Janis
5 gadus atpakaļ

Tas maitas ne doma par bariniem,invalidiem un nabaga pensiem.
Doma tikai par sevim un vinu apli.

Ome
Ome
5 gadus atpakaļ

Lielas algas ,Pluss vēl labi zog. Un tautai vēl ceļ nodokļus .

Guntis
Guntis
6 gadus atpakaļ

Valsts izzagsana turpinas