Pēdējo četrdesmit gadu laikā pasaulē desmitkāršojies to bērnu skaits, kuriem ir liels liekais svars.
Šādu bērnu skaits šobrīd visā pasaulē sasniedz 124 miljonus. Ja steigšus netiks uzsākta nopietna cīņa ar neveselīgās pārtikas lietošanu uzturā, nākotnē šis skaitlis varētu kļūt vēl lielāks, vēsta The Guardian.
1975.gadā pasaulē bija apmēram pieci miljoni aptaukojušos meiteņu un seši miljoni zēnu ar lieko svaru. 2016.gadā skaitļi bija daudzreiz lielāki – 50 un 74 miljoni, liecina Londonas Impērijas koledžas pētījums, kas publicēts akadēmiskajā žurnālā Lancet.
Pasaules Veselības organizācijas pārstāve Fiona Bulla norāda, ka šobrīd prioritāte esot cīņa ar aptaukošanās epidēmijas cēloņiem – neveselīgu pārtiku un fizisko aktivitāšu trūkumu. “Produktu pieejamība, cena un mārketings iespaido mūsu izvēli,” viņa teica.
Bulla norāda, ka vajag ierobežot tādu ēdienu reklamēšanu, kuros ir daudz sāls, cukura un kaloriju. Taču pasaules bagātākās valstis līdz šim nav aktīvi iesaistījušās tirgus regulēšanā, uzsver Londonas Impērijas koledžas pētījuma autors Madžids Ecati.
“Lielākā daļa turīgo valstu vilcinās pielietot nodokļus un industrijas regulas, lai mainītu ēšanas un dzeršanas paradumus, tādējādi cīnoties pret bērnu aptaukošanos,” viņš skaidro. “Vēl svarīgāk, ir ieviestas ļoti maz programmu, lai nabadzīgajām ģimenēm padarītu pieejamus tādus veselīgus ēdienus kā pilngraudu produkti, augļi un dārzeņi.”
Tikmēr visā pasaulē palielinās arī pieaugušo aptaukošanās rādītāji. 1975.gadā pasaulē bija apmēram 100 miljoni pieaugušo ar lielu lieko svaru. Toties tagad tādu ir 671 miljons. Vēl 1,3 miljardiem pieaugušo ir palielināts ķermeņa svars, kas var novest pie veselības problēmām un vēl lielākas aptaukošanās.
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!
Avots: The Guardian