Rio olimpiāde kņudina nervus gan tās dalībniekiem, gan līdzjutējiem. Olimpiskās spēles ar lielu interesi sagaidījuši Latvijas sportistu līdzjutēji, bet vēl lielāks notikums tas ir pašiem atlētiem, kas Rio pārstāv Latviju. Līdzjutēji jaunākajai informācijai var sekot līdzi arī sociālajos tīklos internetā, tomēr pašiem sportistiem, izrādās, rūpīgi jāpiedomā, ko drīkst un ko nedrīkst publiskot savā personīgajā ziņu lentē, vēsta Latvijas Radio.
Olimpisko spēļu ciematā jau vairākas dienas dzīvo arī Latvijas sportisti, kuriem atrašanās Rio neapšaubāmi ir liels dzīves notikums, un tas interesē daudzus. Sportistu sniegumam varam sekot masu mediju tiešraidēs un arī sociālajos tīklos, internetā. Ziņojot par iespaidiem un pieredzi Rio, izrādās jābūt piesardzīgiem. Saskaņā ar Olimpisko hartu un sporta ētikas principiem, sportistiem nesen nolasīta instruktāža par sociālo tīklu lietošanu, pastāstīja Latvijas olimpiskās delegācijas preses pārstāve Marita Vilciņa.
Ir dažas lietas, kas ir īpaši jāievēro. Piemēram, izdarot ierakstu sociālajos tīklos, tas jāveic pirmās personas, „es” formā, tā kā dienasgrāmatas veidolā. Noteikts arī neatklāt konfidenciālu informāciju par citām personām vai organizācijām, kā arī neaizrauties un nesākt darboties kā žurnālistam, veidojot reportāžas no olimpiskā ciemata.
Vilciņa arī uzsvēra, ka aizliegti ir diskriminējoši un naidpilni ziņojumi, kā arī foto un video straumēšana tiešraides režīmā internetā. Šādas instrukcijas jāievēro visu valstu sportistiem, pretējā gadījumā draud akreditācijas anulēšana. Latvijas Radio žurnālists Tālis Eipurs ir apmeklējis piecas olimpiskās spēles un teic, esot uz vietas, ne vienmēr ir viegli izsekot līdzi oficiālajām pamācībām arī žurnālistiem.
Sociālie tīkli un visas to iespējas vienmēr ir vairākus soļus priekšā amatpersonu spējai izsekot līdzi tam, ko drīkst un ko nedrīkst darīt gan sportisti, gan žurnālisti, gan skatītāji. Ierobežojumus organizatori cenšas uzlikt, bet ir ļoti grūti novilkt robežu, kur tie ir pārkāpti, kur nē. Atņemt tiesības pastāstīt citiem, ko esi redzējis arī ir tā savādi. Kur tur ir robeža, ikdienas skrējienā ne vienmēr ir viegli pateikt.
Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!
Avots: lsm.lv