Topošā “Akropole” kļuvusi par Latvijā pirmo BREEAM sertificēto tirdzniecības centru projektēšanas stadijā

Topošais daudzfunkcionālais iepirkšanās un izklaides centrs “Akropole” ir pirmais tirdzniecības centrs Latvijā, kas jau ēkas projektēšanas stadijā ir ieguvis prestižo BREEAM sertifikātu.

Sertifikāts apliecina projekta atbilstību augstākiem energoefektivitātes un ilgtspējības standartiem, nodrošinot videi un iedzīvotajiem draudzīgākos risinājumus.

Projektu novērtēšanu atbilstoši BREEAM metodoloģijai veic starptautiski, neatkarīgi un licenzēti eksperti un lai iegūtu sertifikātu, projektu attīstītājiem ir jāievēro daudz augstāki standarti un noteikumi salīdzinājumā ar normatīvo aktu un atbildīgo iestāžu izvirzītajām prasībām. Šobrīd Latvijā ir tikai aptuveni 15 projekti, galvenokārt biroja ēkas, kas jau īstenojuši vai ir ceļā uz to, lai saņemtu BREEAM sertifikāciju, kamēr citviet Eiropā šis standarts ir zināms vairāk nekā 20 gadus.

 

DCIM100MEDIADJI_0365.JPG DCIM100MEDIADJI_0375.JPG

 

“Esam gandarīti, ka, pateicoties rūpīgi pārdomātai plānošanai, prasmīgai materiālu, tehnoloģiju un sistēmu izvēlei, esam pirmais tirdzniecības centrs Latvijā, kas var lepoties ar BREEAM sertifikāta iegūšanu projektēšanas stadijā. Viens no galvenajiem iemesliem BREEAM standarta piemērošanai ir drošība un ilgtspēja kā kvalitātes rādītājs visa projekta ietvaros, kas arī saskan ar “Akropole” attīstītāju vīziju par augstāko standartu ieviešanu ikkatrā projekta aspektā,” norāda t/c “Akropole” vadītājs un “Akropolis Group” valdes loceklis Kaspars Beitiņš.

Jāatzīmē, ka “Akropole” projekta realizācija ir lielisks piemērs standartu ievērošanai tieši būvniecības periodā. Tā, piemēram, būvniecības procesā izmantotie materiāli kā logi, jumta un fasāžu apdares risinājumi, tika sertificēti kā ilgtspējīgie materiāli ar pievienoto vērtību jeb videi draudzīgie. Konsultācijās ar ekologiem nolemts iestādīt vairāk nekā 700 jaunu skujkoku, lapu koku un krūmu, to skaitā vairāk nekā 400 dižstādu, kas mazinās gan asfalta pārkaršanu, gan putekļu uzkrāšanos apkārtējā vidē.

Savukārt konsultācijās ar transporta analītiķiem atrasti labākie risinājumi, kā efektīvāk organizēt transporta plūsmu t/c “Akropole” apkārtnē un mazināt sastrēgumu veidošanos, gan izbūvējot estakādi no Dienvidu tilta, gan paplašinot Salaspils ielu.

Projekta ietvaros tiek domāts arī par materiālu otrreizēju izmantošanu – būvniecībā tiek izmantoti ķieģeli no demontētajām ēkām bijušās Kuzņecova porcelāna un fajansa fabrika teritorijā, kas palīdz ne vien samazināt atkritumu daudzumu poligonos, bet arī rada unikālu eksterjeru un interjeru.

 

Par t/c “Akropole”

T/c “Akropole”, kas šobrīd tiek būvēts Rīgā, Maskavas ielā 257b, būs viens no lielākajiem un modernākajiem iepirkšanās centriem Baltijā. Daudzfunkcionālais tirdzniecības centrs, kura kopējā platība būs aptuveni 98 000 m2, piedāvās visplašāko veikalu klāstu – vairāk nekā 220 modes un dzīvesstila veikalu, tostarp labi zināmus un iecienītus zīmolus, plašu kafejnīcu un restorānu klāstu, vissezonas slidotavu, kinoteātri, modernu fitnesa zāli, iekštelpu un ārtelpu bērnu spēļlaukumus. Multifunkcionālā centra izveidē liela nozīme tiks piešķirta arī teritorijas vēsturiskajam mantojumam – ēkas dizainā būs ietverti elementi no kādreizējās Kuzņecova porcelāna fabrikas, savukārt tirdzniecības centra interjeru veidos labākie savas jomas profesionāļi. Vairāk: https://akropole-riga.lv/
Par BREEAM

BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) ir pasaulē vadošā ilgtspējības novērtēšanas metode, kas izveidota 1990. gadā Lielbritānijā. BREEAM izvērtē projektus ņemot vērā 10 kategorijas objekta projektēšanas un celtniecības stadijās: enerģijas patēriņš un energoefektīvie risinājumi; veselība un labklājība; inovācijas; ekoloģija; izmantoto materiālu kvalitāte; projekta ilgtspējīga pārvaldīšana; piesārņojums un ietekme uz vidi; transporta infrastruktūra; atkritumu apsaimniekošana un ūdens lietošana. Šobrīd BREEAM metodoloģija tiek izmantota 78 pasaules valstīs (Eiropā 70% no “zaļajām mājām” ir ar BREEAM sertifikāciju) un tā tiek piemērota katras valsts klimatiskajiem apstākļiem. Pašlaik pasaulē aptuveni 400 000 ēkām piešķirta BREEAM sertifikācija (650 000 sertifikāti kopā).

 

 

Populārākie raksti

Jūs varētu interesēt

Lasītāju viedokļi

avatar