Pat valsts mantas izšķērdētājs Tjarve tiesiskuma koalīcijai ir piemērots NEPLP

Liepnieks

Varētu šķist jocīgi, ka tiesiskuma koalīcija atbildīgam valsts amatam par piemērotu atzīst cilvēku, kurš savulaik atlaists no darba valsts uzņēmumā par apzinātu rīcību, kas pretēja valsts interesēm un par „likumā par valsts un pašvaldību finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu ietverto noteikumu pārkāpumiem”. Vēl jocīgāk varētu šķist, ka nenogurstošā morāles speciāliste Ēlerte tādu cilvēku atzīst par personu ar labu reputāciju.

Nezinu, tieši kādā veidā tiesiskuma koalīcijas jaunā politika atšķiras no vecās, bet kas attiecas uz sev pietuvināto bīdīšanu amatos, noteikti šīs koalīcijas standarti nav ne par mata tiesu augstāki kā visām iepriekšējām koalīcijām. Vēl vairāk, iedomājieties, kādu jezgu visādas labas pārvaldības, morāles un uzvedības ekspertes saceltu, ja, piemēram, Tautas partija vai Šlesers virzītu amatā kādu pieķertu un labi zināmu valsts naudas izšķērdētāju.

Izrādās, visa morāle, labās reputācijas nepieciešamība un likuma prasības nav nekāds šķērslis, kad amatā vajag iedabūt kādu savējo. Šoreiz ir runa par žurnāla “Ir” galvenās redaktores Nellijas Ločmeles vīru Rolandu Tjarvi.

Skaidrs, ka radniecība ar “Vienotības” paša uzticamākā medija galveno redaktori ir pietiekams iemesls, lai nesaskatītu neko dīvainu tajā, ka Tjarve tiek virzīts uz NEPLP padomi, kurai cita starpā jāuzrauga tā pati sabiedriskā televīzija, kuras mantu izšķērdēja Tjarve un no kuras ģenerāldirektora amata Tjarve 2002.gada februārī tika atlaists ar minētajiem pantiem.

Uzmanība noteikti ir jāpievērš tam, ka bijušais “Latvijas ceļa”, kā tagad teiktu, „polittehnologs” un pelēkais kardināls Tjarve lielāko privatizāciju valdībā apstrīdēja savu atlaišanu tiesā, un visas tiesas instances, ieskaitot Augstāko tiesu, atzina viņa atlaišanu ar minētajiem pantiem par pamatotu.

Tagad, kad beidzot viņa sieviņas tik karsti atbalstītā “Vienotība” nodibinājusi tiesiskuma koalīciju, Tjarve beidzot atkal ir saskatījis iespēju atgriezties sev tik pazīstamajā sfērā un, kāds brīnums, – karjera patiesi iet kalnā. Tiesikuma koalīcija, vērtējot vairāk nekā četrdesmit kandidātu atbilstību likuma prasībām (viena no tām – nevainojama reputācija), atsijā vairāk nekā pusi. Man neizdevās atrast informāciju, ka kāds no atsijātajiem būtu iepriekš tik katastrofāli izgāzies atbildīgā valsts amatā kā  Tjarve, bet taisnība arī, ka neviens no atsijātajiem nevar lepoties ar tādu radniecību kā Tjarve.

Tiesiskuma koalīcija darbībā.  Tik vienkārši.

 

Autors: Jurģis Liepnieks

Populārākie raksti

Jūs varētu interesēt

Lasītāju viedokļi

avatar