Lietuva legalizē marihuānu medicīniskiem nolūkiem

marihuāna

Lietuvas Seims trešdien nobalsojis par tiesībām ārstiem izrakstīt pacientiem marihuānu medicīniskos nolūkos, vēsta kaimiņvalsts mediji. Tas faktiski nozīmē, ka Lietuvā “zālīte” tiek legalizēta.

Likumu gan vēl jāizsludina Lietuvas prezidentei Daļai Grībauskaitei, un izsludināšanas gadījumā tas stāsies spēkā nākamā gada maijā.

Likumprojekta galvenais virzītājs bija ekonomists un jurists, 38 gadus vecais Mikolas Majausks. Viņš par parlamenta lēmumu teic: “Tas ir vēsturisks lēmums. Tagad pacienti varēs saņemt labāko iespējamo no marihuānas!”

Tādējādi Lietuva piebiedrojas daudzām citām Eiropas valstīm, kas lēmušas legalizēt marihuānu medicīniskām vajadzībām. Tādas šobrīd ir Austrija, Lielbritānija, Horvātija, Somija, Francija, Vācija un Grieķija.

Majausks gan norāda – šis Seima lēmums nenozīmē, ka turpmāk brīvi un nesodīti varēs pīpēt zālīti pirms došanās uz naktsklubu vai arī to iegādāties veikalos. Lietuvā paliek spēkā sods par marihuānas neatļautu izplatīšanu.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
doks1959
doks1959

Izmanto taču narkotiskās vielas medicīnā jau tagad. Vispār jau pasen. Morfīns, omnopons, promedols, fentanīls. Taču to aprite ir stingri kontrolēta un to plaša lietošana ārpus medicīniskām indikācijām, nav praktiski pieejama. Ja medicīniskai marihuānai noteiktu tādu pašu kārtību, tad jautājums-kāpēc nē?

meitene
meitene

medicīniskiem mērķiem jālegalizē. būs uz receptēm. vissiespējamais ir JĀDARA, lai palīdzētu SLIMAM cilvēkam.

FELIXS
FELIXS

Shausmas! un tas nonaks noteikti lidz latvijai un visi staigas nonarkojusies. Alutina vieta tirgos zaali. psc…

Zummzumm
Zummzumm

Ej nodzeries alkaholikji

Lamata
Lamata

Arī Latvijai jābeidz pretoties marihuānas lietošanai medicīniskiem mērķiem.