Čehijā atsakās reģistrēt zālītei veltītu baznīcu

marihuāna

Čehijas Kultūras ministrija atteikusies oficiāli reģistrēt Kaņepes baznīcu, aģentūrai ČTK atklāja organizācijas pārstāvis Dušans Dvorāks, kas ministrijas lēmumu jau apstrīdējis.

Viņš paziņoja, ka ministrija neesot sniegusi nevienu juridisku argumentu, kādēļ noraidīts Kaņepes baznīcas lūgums oficiāli atzīt to par baznīcu.

Kaņepes baznīca lūgumu iesniedza jūlijā un ministrija lēmumu pieņēma 22. decembrī. 30. decembrī Dvorāks lēmumu apstrīdēja.

Kultūras ministrija sākotnēji vispār nevēlējās lūgumu izskatīt, paziņojot, ka ticību kaņepes labajām īpašībām nevar uzskatīt par reliģiju.

Dvorāks ministrijas lēmumu apstrīdēja un vēlāk sūdzējās par ministrijas neaktivitāti. Divas nedēļas vēlāk kultūras ministrs apstiprināja sākotnējo lēmumu, ka šāds lūgums nav akceptējams.

“Ministrs saka, ka mēs vēlamies baznīcu, lai pielūgtu narkotisku vielu. Mūsu pieteikumā nekā tāda nav. Tas ir par garīgām lietām,” paziņoja Dvorāks, piebilstot, ka viņa vadītā organizācija vēlas darīt sabiedrībai nepieciešamas lietas.

Kaņepes baznīcas mājaslapā teikts, ka baznīca ir spēcīgākā tiesiskās aizsardzības forma baznīcas locekļiem, kas audzē kaņepes, ražo marihuānu un citas psihoaktīvas vielas, kuras tiek izmantotas garīgā kontekstā. Čehijā ir 38 oficiāli reģistrētas baznīcas.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: LETA

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar