Amerikāņu specvienību taktikas, kas noder parastajā dzīvē

ASV “zaļo berešu” virsnieks Karls Eriksons (Karl Erickson) netur sveci zem pūra un ieteic vairākas speciālo uzdevumu vienības taktikas, kas noder arī civilistu ikdienā. Sevišķi tiem, kuriem ir savs bizness vai kas vēlas gūt panākumus dzīvē vispār.

1. Noskaņojieties izdzīvot

taktikas

Pareiza domāšana ļaus izvairīties no 90% iespējamu problēmu. Turklāt tas patiešām nav sarežģīti. Vienīgais, kas vajadzīgs – ir jāiemācās sevi noskaņot. No rīta piecelieties no gultas, ielūkojieties spogulī un sakiet sev: „Iespējams, šodien man nāksies aizstāvēt sevi vai savus mīļos”. Jums ir sevi jāpārliecina, ka esat cīnītājs. Es parasti sev saku tā: „Es esmu neuzvarams. Es nesēdēšu, rokas klēpī salicis. Reiz man nāksies stāties sava radītāja priekšā, un Viņš paspiedīs man roku par pāris kārtīgiem tesiņiem”.

2. Izveidojiet ieradumu izdomāt atkāpšanās plānu

13-asv-specvienibu-taktikas-kas-noder-civilaja-dzive4

Nemitīgi uzdodiet sev jautājumu, ko es darīšu, ja tieši šeit un tagad kaut kas notiks? Un nav nozīmes tam, kur jūs tobrīd atrodieties – vai pie Starbucks letes, vai pie galdiņa pieczvaigžņu restorānā. Jūsu atkāpšanās plānam nav jābūt nevainojamam — pietiks, ja zināsiet, kur atrodas izeja. Jau tā vien būs priekšrocība. Plāns pat var būt apmēram šāds: „Satveršu sievu aiz rokas un mēs skriesim uz virtuvi”. Pat slikts plāns ir labāks par nekādu.  Pretējā gadījumā jūs vienkārši paliksit mierīgi sēžot un gaidot savu likteni.

3. Esiet uzmanīgi, ja cilvēkam uz visu ir gatava atbilde

13-asv-specvienibu-taktikas-kas-noder-civilaja-dzive5

Vienmēr mēģiniet saprast, vai viņi jums nemelo? Pievērsiet uzmanību tam, cik ātri sarunu biedrs atbild uz jautājumu. Atbildēja uzreiz, ne mirkli neaizdomājoties? Atcerieties par pusaudzi, kurš stāv vecāku priekšā. Senči viņam uzdod jautājumu, un bērns bez minstināšanās šauj ārā atbildi.  Tātad viņš jau bija sagatavojies, bija izdomājis, ko samelot mammai un tētim, lai nedabūtu pērienu par nodarīto. Tieši tā – bija izdomājis, ko samelot, nevis teikt taisnību.

 4. No rīta lieciet asinīm straujāk ritēt

13-asv-specvienibu-taktikas-kas-noder-civilaja-dzive6

Filmās bieži redzam karavīrus, kuri skrien rīta krosiņu. To viņi patiešām dara arī reālajā dzīvē. Kāpēc? Skriešana no rīta palīdz sasniegt efektīvāko pulsa zonu. Tas ir labi ne tikai ķermenim, bet arī prātam. Pie reizes izplēnēs arī vakar vakarā iedzertās tekilas paliekas. Nu, vai vīna, skatoties, kas jums labāk garšo.

5. Vienmēr uzticieties intuīcijai

13-asv-specvienibu-taktikas-kas-noder-civilaja-dzive7

Ja jūtaties ne savā ādā, vai arī kaut kas šķiet ne tā, kā tam vajadzētu būt – nelieniet tur!  Šis princips ir palīdzējis palikt dzīviem simtiem cilvēku. Neizskaidrojamā iekšējā balss neskaitāmas reizes ir izglābusi karavīrus no bojāejas. Kad viņiem kaut kas šķita nepareizi kādā ceļa posmā, viņi atrada, kā to apiet. Vēlāk izrādījās, kāda cita vienība tur gājusi bojā, uzduroties mīnām. Pat ja deviņos gadījumos no desmit jūsu piesardzība būs bijusi liekas, vienu reizi jūs patiešām varētu nonākt briesmās. Tāpēc uzticieties savai intuīcijai.

6. Neliedziet sev tasīti kafijas

13-asv-specvienibu-taktikas-kas-noder-civilaja-dzive8

Militārpersonas ir notestējušas visa veida stimulatorus un depresantus un secinājuši, ka kofeīns ir ideāls. Ja runājam par kaujas uzdevumiem agri no rīta vai dežūrām nakts melnumā, kafija izrādījies labākais līdzeklis bez blakus efektiem, kā palikt možam. Tāpēc tasīte kafijas no rīta maigi, bet efektīgi aizdzīs miegainību un pamodinās prātu.

 

7. Ticiet cilvēkiem, kuri jums netic

13-asv-specvienibu-taktikas-kas-noder-civilaja-dzive9

Cilvēks, kurš no jums ietur distanci, ir piesardzīgs skeptiķis. Un tas ir labi! Ja kāds piekrīt katram jūsu vārdam, ir vērts padomāt, kāpēc viņš tā dara. Šis cilvēks vai nu nav sevišķi apķērīgs, vai arī vēlas jūs aptīt ap pirkstu — ne viens, ne otrs nebūs nekas patīkams. Tāpēc cilvēks, kurš pret jums ir tikpat aizdomīgs, cik jūs pret viņu – tieši tas, kas vajadzīgs!

8. Neaizmirstiet sakopties

13-asv-specvienibu-taktikas-kas-noder-civilaja-dzive10

No tā, kā jūs esat apģērbies un cik sakopts esat, ir atkarīga jūsu veiksme. Pat karadarbības zonās var vērot, ka karavīru sejas neklāj bārdas rugāji. Speciālo vienību puiši reizēm mēdz uzaudzēt bārdu, taču tikai tādēļ, lai neizceltos vietējo iedzīvotāju vidū. Viņu mundieri un ieroči vienmēr ir ideālā kārtībā. Pat reindžeru skolas zvērīgajos apstākļos tiek ievēroti stingri higiēnas noteikumi. Kā liecina pētījumi, tikai zobu tīrīšana vien paaugstina kaujas garu par 13%. Tātad, no rīta jūs pamostaties nikns kā sātans. Ir sākusies kārtējā murgainā diena, taču jums pat prātā nenāk kļūt nevīžīgam. Atrodiet laiku, lai savestu sevi kārtībā. Tas cels jūsu pašapziņu.

13. Noskaņojiet sevi uz kaujas viļņa

13-asv-specvienibu-taktikas-kas-noder-civilaja-dzive11

Ir jāuzraksta savu dienas mērķu saraksts. Izveidojiet sarakstu ar to, ko jūs vēlaties sasniegt, bet pēc tam plānu, kādā veidā jūs tos sasniegsiet. Dariet to katru dienu, un rezultāts ilgi nebūs jāgaida. Sāciet ar galveno mērķi un izdomājiet pa punktiem, kā to sasniegt.

10.Nekavējiet, bet neierodieties par ātru

13-asv-specvienibu-taktikas-kas-noder-civilaja-dzive12

Visiem ir skaidrs, ka kavēt tikšanos nav labi, bet kā ir ar agrajiem putniņiem?  Padomājiet: ja jūs ieradīsities ballītē vai uz tikšanos ievērojami pirms noliktā laika, jūs vienkārši kritīsiet uz nerviem vai šķitīsit pārāk nepacietīgs. Lietišķajā vidē tas tāpat nozīmē to, ka jums brīvā laika ir atliku likām, lai tā vienkārši bezrūpīgi gaidītu. Jebkurā gadījumā, tas kaitēs jūsu imidžam.

 

11. Koncentrējieties galvenajam mērķim

13-asv-specvienibu-taktikas-kas-noder-civilaja-dzive13

Armijas specvienībās bieži mēdz runāt par „kaujas manevriem”. Cilvēki domā, kas tas nozīmē tanku pārvietošanos kaujas laukā — un tā ir laba ilustrācija. Tā ir jāpatur prātā direktoru padomes laikā. Tāpat kā tankiem, arī jūsu argumentiem ir jātrāpa tieši mērķī. Neļaujiet novērst jūsu uzmanību ar tukšām diskusijām. Sapulcē cilvēki vienmēr mēdz uzdot miljons nebūtisku jautājumu. Nenovērsiet ieroci – savu uzmanību – no galvenā mērķa. Kaujas laukā ir jācenšas izvairīties no vilcināšanās un šķēršļiem — sapulcēs tas pats attiecas uz bezjēdzīgu runāšanu. Vienkārši nocērtiet to saknē.

12. Iedomājieties, ka katru elektronisko sūtījumu lasīs ne tikai adresāts

taktikas

Amerikāņu militāristi ļoti prasmīgi šifrē savu saraksti, atzīstot faktu, ka to lasa ķīniešu specdienesti. Viss, ko ASV valdība sūta elektroniski, Ķīnā tiks izlasīts. Arī jums tā ir jādomā, lai gan neesat valsts noslēpuma glabātāji. Iztēlojieties, ka visu, ko esat sūtījuši, reiz izlasīs kāda nevēlama persona. Un konfliktsituācijā šī nevēlamā persona savu advokātu pavadībā ieradīsies pie jums. Tiesai kā pierādījums tiks iesniegtas visas jūsu e-pasta vēstules un sūtītās īsziņas. Tāpēc, ja spēlējat nopietnas spēles, neaizmirstiet – reiz jūsu vēstules, iespējams, tiks nolasītas tiesnesim, tātad to saturs taps zināms arī plašākai sabiedrībai. Tas var stipri iedragāt visa jūsu uzņēmuma reputāciju.

13. Izbeidziet domāt negatīvi

13-asv-specvienibu-taktikas-kas-noder-civilaja-dzive15

Ko jūs darītu, ja jums virsū lielā ātrumā trauktos kravas automašīna? Palēktu nost no ceļa, vai ne? Tāpat arī dzīvē: ja viss iet šķērsām, mainiet virzienu. Izklaidējieties, atpūtieties. Tas nebūt nenozīmē, ka obligāti ir jāpiedzeras. Alkohols un narkotikas – tā vienmēr ir sliktākā no idejām. Ejiet pa citu ceļu, mēģiniet līdz ausīm ierakties citā darbā. Ir jāpiespiež sevi domāt citādi, lai nepakļūtu zem tās nolādētās kravas mašīnas riteņiem.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Entrepreneur

Populārākie raksti

Jūs varētu interesēt

4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Skolnieciņš
Skolnieciņš

Armija ir cilvēces ļaunums un posts. Es gribu dzīvot pasaulē bez armijām. Cieņā, Skolnieciņš

Skolotājiņš
Skolotājiņš

Vispār jau armija ir tikai instruments, jeb ierocis. Kas savā būtībā nav ne labs ne āluns, bet ir tikai instruments. Ļaunum ir tas, kā to instrumentu izmanto. Ar nazi ar var griezt maizi vai kādam uzbrukt.

Dauka
Dauka

Lieliska atbilde!

Vēl viens skolnieciņš
Vēl viens skolnieciņš

Nav gluži tas pats. Ar ieroci var aiziet arī medībās, armija ir domāta tikai citu cilvēku iznīcināšanai. Protams, gadās, ka tā piedalās avāriju vai dabas katastrofu seku likvidēšanā, taču specifisku šim mērķim ir citi dienesti.