Slēpojums “Apkārt Alaukstam” pārcelts… pagaidām

apkārt Alaukstam

“Apkārt Alaukstam” – Latvijā masveidīgākais tautas slēpojums, par kuru informējām iepriekš, pārcelts uz 21.februāri.

Ziemas pasākumu rīkotājiem laika apstākļi allaž sagādājuši pārsteigumus un šī ziema nav izņēmums. Lielo aukstumu nomainījis atkusnis un lietus, un tas licis plānotos pasākumus pārcelt pāris nedēļas uz priekšu, cerībā, ka februāris tomēr būs ziemas mēnesis šī vārda ierastajā nozīmē.

Jau rakstījām, ka Latvijā masveidīgākā tautas slēpojuma “Apkārt Alaukstam” rīkotājiem problēmas radīja Piebalgas pusē neparasti plānā sniega kārta, kas lika domāt, ka slēpot varētu pa ezeru, izmantojot uz tā esošo sniega kārtu. Diemžēl arī no šīs ieceres nācies atteikties. Sporta kluba “Alauksts” pārstāvis Aivars Avens stāsta, ka uz ledus ir ūdens, nelielais sniegs ezera apkaimē tikpat kā nokusis: “Pēdējās aukstajās dienās vēl paspējām trasi piebraukt, cerībā, ka uzsnigs un viss būs kā nākas,  taču situācija ir kardināli mainījusies. Dabai neko nevaram izdarīt. Šajā ziemā laika apstākļi mainās tik strauji, ka neko nav iespējams paredzēt.”

Slēpojuma rīkotāji gan nav pilnībā zaudējuši cerības pasākumu sarīkot un šobrīd par norises datumu izsludināts 21.februāris.

“Ja uznāks sals un būs pietiekami daudz sniega, trasi ir iespējams sagatavot nedēļas laikā. Ja ne, diemžēl nāksies 25.jubilejas slēpojumu atcelt. Dalības maksu, kā paredzēts nolikumā, iespējams pārcelt uz nākamo gadu vai saņemt atpakaļ 50 procentu apmērā,” informē Avens.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Populārākie raksti

Jūs varētu interesēt

Lasītāju viedokļi

avatar