6 specdienestu metodes, kā iegūt jebkura cilvēka labvēlību

metodes

Psiholoģijas profesors Džeks Šafers ilgus gadus bijis FIB speciālais aģents un mācījis citiem aģentiem ietekmēšanas un pārliecināšanas tehniku, kas bieži nav iedomājama bez personiskā valdzinājuma. Viņš zina kādu zelta likumu, kuru izmantojot var labvēlīgi noskaņot pret sevi pilnīgi jebkuru cilvēku.

Un tas skan tā: “Lieciet sarunbiedram iepatikties pašam sev”. Kā to panākt? Lūk, Šafera sešas dzīvē pārbaudītas metodes.

1.Kļūdies, parādi, ka neesi ideāls

Uzsākot lekciju kursu, Šafers it kā nejauši pieļauj kļūdu kāda vārda izrunā un ļauj studentiem sevi izlabot. “Es izliekos apmulsis, pateicos viņiem par vērību un laboju kļūdu,” skaidro profesors.

Ar šo paņēmienu tiek sasniegti trīs mērķi. Pirmkārt, kad studenti labo pasniedzēja kļūdu, tas ļauj viņiem justies pārliecinošāk. Otrkārt, viņi sāk justies brīvāki attiecībās ar skolotāju. Treškārt, viņi ļauj sev kļūdīties.

Šo paņēmienu var izmantot, lai noskaņotu sev par labu jebkuru cilvēku. Kļūdies, parādi, ka neesi ideāls, ļauj cilvēkiem labot tavas kļūdas. Un viņi būs pret tevi noskaņoti labvēlīgi.

2.Runā ar cilvēkiem par viņiem pašiem

Mēs esam pārāk aizņemti paši ar sevi un ļoti maz interesējamies par cilvēkiem, kurus sastopam. Bet – lai patiktu cilvēkiem, vajag par viņiem interesēties.

Divu mēnešu laikā jūs iemantosiet vairāk draugu, ja izrādīsiet neviltotu interesi par cilvēkiem, nekā divu gadu laikā, cenšoties ieinteresēt par sevi, teicis Deils Kārgnegī.

Kad cilvēki runā par sevi – nav svarīgi, personiskā sarunā vai sociālajos tīklos – smadzenēs iedarbojas tie paši labpatikas centri, kas baudot garšīgu ēdienu vai saņemot naudu, apgalvo Roberts Lī Holcs.

Šie divi citāti parāda, cik svarīgi ir runāt ar cilvēkiem par viņiem pašiem, lai iemantotu viņu labvēlību. Interesējies par viņu ģimeni, biogrāfiju, bērniem, pajautā viņu viedokli par to vai citu jomu, un pateicība, dažkārt neapzināta, ir garantēta.

3.Izsaki komplimentu no trešās personas

Dažkārt tieši komplimenti izklausās pārāk uzmācīgi. Daudzi cilvēki nav gatavi tos pieņemt vai izjūt diskomfortu tos dzirdot. Šādos gadījumos labāk izmantot komplimentu no trešās personas.

Piemēram, tu gribi kaut ko lūgt grāmatvedei Annai un saki šādu frāzi: “Anna, kadru daļas priekšnieks man teica, ka jūs esat pats godprātīgākais darbinieks mūsu uzņēmumā.”

Protams, nav obligāti slavēt profesionālās prasmes, var arī kaut ko personisku. Piemēram, “Anna, kadru daļas priekšnieks joprojām atceras jūsu pīrādziņus ar sīpoliem, kurus jūs bijāt atnesusi savā dzimšanas dienā”.

4.Neaizmirsti paust līdzjūtību

Katram cilvēkam ir patīkami apzināties, ka viņā uzmanīgi klausās un dalās emocijās. Protams, ja cilvēks sāk stāstīt, cik grūta viņam bijusi diena, nevajag piebalsot vaimanām: “Kādas šausmas, ak tu, nabadziņš!” Īpaši, ja tas ir tavs priekšnieks.

Pilnīgi pietiks ar parastu teikumu: “Jā, jums patiešām šodien nebija viegli.” Ja cilvēks stāsta, ka viņam izdevies tik galā ar kādu sarežģītu lietu, var teikt, piemēram, šādi: “Šķiet, šodien lietas jums vedas teicami. Lieliski!”

Mums jāpārliecina sarunbiedrs, ka mēs dalāmies viņa jūtās un saprotam viņu. Tomēr, ja cenšamies atbalstīt cilvēku, nevajag precīzi atkārtot viņa vārdus. Tas izklausīsies samāksloti un sarunbiedrs var kļūt piesardzīgs.

5.Lūdz palīdzību

Kā teicis Bendžamins Franklins, “Tas, kas reiz jums jau ir palīdzējis, labprātāk palīdzēs vēlreiz, nekā tas, kuram esat palīdzējis jūs.” Šo fenomenu dēvē par Bendžamina Franklina efektu. Cilvēkam, kurš palīdz otram, aug pašvērtējums. Proti, ja vēlies iepatikties kādam cilvēkam, tad labāk ir lūgt viņam palīdzību, nevis pašam palīdzēt viņam. Protams, nevajag pārmēru aizrauties ar lūgumiem pēc palīdzības.

Un atkal jau vietā Franklina teiktais: “Viesi ir kā zivis, trešajā dienā sāk nepatīkami ost.” To pašu var teikt par cilvēkiem, kas  palīdzību lūdz pārāk bieži.

6. Izdari tā, lai cilvēks pats sevi paslavētu

Starp parastu komplimentu un glaimiem ir ļoti trausla robeža. Tāpēc labāk izdarīt tā, lai sarunbiedrs pats sevi uzslavētu. Piemēram, kāds jums stāsta: “Lai pabeigtu šo projektu, es strādāju dienu un nakti”. Šeit var sacīt kaut ko apmēram tā: “Jā, tam nepieciešama dzelzs griba”. Gandrīz garantēti, ka sarunbiedrs atbildēs kaut ko šādu: “Jā, man nācās pacensties, lai nodotu projektu laikā. Es, protams, teicami pastrādāju. Nav vārdam vietas”.

Prasme izdarīt tā, lai cilvēks pats sevi uzslavētu – tā ir augstākā pilotāža. Praktizē to, sniedz cilvēkiem prieku. Un tu noteikti viņiem iepatiksies.

SVARĪGI! Visi šie padomi ir lieliski, tomēr uzmanieties – nekļūstiet par liekuļiem! Tā jūs riskējat radīt pretēju efektu.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Apkopots pēc publikācijām profesora Šafera mājaslapā

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar