Rīga kļuvusi par Krievijas organizētās noziedzības centru

noziedzība

Rīgu kā centru izmanto Krievijas organizētās noziedzības grupas, kas bieži darbojas ar Kremļa atbalstu.

Tā teikts Marka Galeoti pētījumā “Crimintern: Kā Kremlis izmanto Krievijas organizētās noziedzības saites Eiropā” [“Crimintern: How The Kremlin Uses Russia’s Criminal Networks In Europe”], raksta eng.lsm.lv.

Eiropas Padomes publicētajā ziņojumā teikts, ka “ir arvien lielāki pierādījumi par saitēm starp organizēto noziedzību un Kremļa valsts drošības aparātu”. Tajā arī norādīts, ka Kremlis organizētās noziedzības grupas izmanto kā politiskās ietekmes un izlūkošanas instrumentu. Turklāt šī iezīme kļūs par arvien lielāku problēmu, jo izaicina Rietumu vienotību. “Ir izšķiroši nepieciešams, lai Eiropas valstis un Eiropas Savienība draudiem kā viens vesels atbildētu asāk un efektīvāk,” norādīts pētījumā.

noziedzība

Rīga Krievijas organizētās noziedzības vidē pastāv kā kontrabandas un naudas atmazgāšanas centrs. Turklāt Krievijas noziedzīgā pasaule to tautiešu vidū, kas ir pārcēlušies uz dzīvi Rīgā, ir iefiltrējuši savus pārstāvjus.

“No Spānijas [..] līdz Kiprai vai krievvalodīgajai populācijai Rīgā noteikti Krievijas, Gruzijas vai citu valstu pavalstnieki rada nepieciešamo vidi šāda veida kriminālajām aktivitātēm,” sacīts ziņojumā.

Kontrabandā Krievijas organizētā noziedzība izmanto jūras ceļu savienojumus starp Sanktpēterburgu un Ziemeļvalstu, un Baltijas, jo sevišķi Stokholmas un Rīgas ostas.

Galeoti norāda, ka Latvija un Kipra jau ir ieguvušas reputāciju kā valstis, kur Krievijas organizētā noziedzība var legalizēt nelegāli iegūtus līdzekļus.

Pētījumā gan arī uzteiktas Latvijas valsts iestāžu komunikācija ar krievvalodīgo sabiedrību.

Pilns ziņojums šeit.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: lsm.lv

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

2 Komentāri on "Rīga kļuvusi par Krievijas organizētās noziedzības centru"

avatar
Kārtot pēc:   jaunākie | vecākie | populārākie
Muļa
Muļa

Tas makaronniks melo,Latvijas tiesībsargi tavu cosa nostru salieks ragā!

Juļa
Juļa

O, jā, ir gan! Vēl bišķin, būs i Krima i divvalodība.
Cik gļēvs bija mērs Ušakovs Zolitūdes lietā un cik švaka ir Barona iela.. Neredzu Ušakovu labāku par iepriekšējiem. Tiem vienkārši nebija Eiropas līdzfinansējumi un Krievijas organizētās noziedzības nauda. Tāpat tie ar RNP un RS nekrāpa cilvēkus.

wpDiscuz