Magoņa lietas izmeklētājs pamet darbu KNAB

knab_karodzins_evija_trifanova_leta-media_large

KNAB nolēmis pamest viens no izmeklētājiem, kura pārziņā savulaik bija arī kukuļošanā apsūdzētā bijušā VAS “Latvijas Dzelzceļš” (LDz) valdes priekšsēdētāja Uģa Magoņa lietas izmeklēšana, vēsta izdevums Diena.

KNAB izmeklētājs ilgstoši strādājis birojā un tagad izvēlējies karjeru veidot citur. Amatpersona savulaik izmeklējusi arī korupciju Rīgas domē.

Kā zināms, Ģenerālprokuratūra nesen nodevusi tiesai krimināllietu, kurā par kukuļošanu apsūdzēts Magonis un Igaunijas miljonārs Oļegs Osinovskis.

Pie kriminālatbildības tika saukts bijušais LDz valdes priekšsēdētājs par 499 500 eiro pieņemšanu no privātpersonas saistībā ar LDz meitas uzņēmuma “LDz ritošā sastāva serviss” iepirkumu.

Privātpersona saukta pie kriminālatbildības par 500 000 eiro piedāvāšanu un minēto 499 500 eiro nodošanu minētajai valsts amatpersonai par lēmuma pieņemšanu juridiskās personas – ārvalstu uzņēmuma – interesēs.

Saistībā ar šo krimināllietu lemjams arī jautājums par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu juridiskajai personai.

Kādreizējais LDz vadītājs Magonis no darba tika atbrīvots pēc tam, kad KNAB viņu aizturēja aizdomās par kukuļņemšanu. Rīgas rajona tiesa 2015.gada 8.augustā Magonim kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu. Vēlāk tiesa viņu nolēma atbrīvot pret 400 000 eiro lielu drošības naudu.

Uģis Magonis, iespējams, tiek turēts aizdomās par aptuveni pusmiljona eiro kukuļa saņemšanu saistībā ar “LDz ritošā sastāva servisa” daudzmiljonu iepirkumu – četru vecu dīzeļlokomotīvju iegādi no Igaunijas miljonāram Osinovskim piederošā uzņēmuma “Skinest”. Tā vēstīja portāls Diena.lv.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Avots: diena.lv

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz