KNAB tērēs vairākus miljonus, lai vairs nepazaudētu valsts noslēpumus

KNAB

No nākamā gada līdz minimumam vajadzētu tikt samazinātām iespējām, ka no KNAB var pazust valsts noslēpumu saturoši dokumenti. Darbs jaunajās telpās ļaušot labāk gādāt, lai valsts noslēpums atrastos drošībā. Telpu pielāgošanai gan vajadzēšot vairākus miljonus eiro.

Pēdējā tāda reize, kā izskanēja medijos un sākotnēji apstiprināja Satversmes aizsardzības birojs, bija pērnā gada beigās. Tiesa, pēc tam izmeklēšanā tika noskaidrots, ka dokumenti tomēr neesot nozaudēti un arī klasificēta informācija nav noplūdusi. Taču nākamo piecu mēnešu laikā korupcijas apkarotāju vajadzībām tiks pielāgota ēka Citadeles ielā, kurp no pašreizējā Brīvības ielas biroja KNAB varētu pārcelties ap gadumiju.

Ministru kabinets jau pirms diviem gadiem izdeva rīkojumu, ka KNAB ir pārceļams no Brīvības ielas 104. nama uz ēku Citadeles ielā 1 netālu no Valsts prezidenta pils.

“Šobrīd ēka Brīvības iela nesniedz visus drošības pasākumus. Citadeles ielā ēkai būs divas nodalītas ieejas, kas nodrošinās darbinieku konfidencialitāti. Ieejas tiks nodrošinātas ar turniketiem, tādējādi izslēgs nepiederīgu personu nesankcionētu iekļūšanu biroja telpās,” stāsta biroja pārstāve Dūša. “Tiks pastiprināta apsardze un jaunajā ēkā būs papildu videonovērošana gan pagalmā, gan perimetrā. Kopējā ēkas konstrukcija nodrošina labāku iespēju pielāgot telpas darbam ar valsts noslēpumu – pastiprinātu ieejas un pārvietošanās kontroli. Tiks uzlabotas lietu un materiālu uzglabāšanas iespējas. Ēkā varēs arī uzņemt lielāku apmeklētāju skaitu,” klāsta Dūša.

Ēka Citadeles un Muitas ielu krustojumā būs plašāka, tādējādi uzlabojot arī apstākļus biroja darbiniekiem.

Valdības dokuments iezīmējis arī naudu pārcelšanās un aprīkojuma izdevumu segšanai vairāk nekā 250 tūkstošu eiro apmērā. Taču lielākos izdevumus radīs nama pielāgošana korupcijas apkarošanai. Akciju sabiedrības “Valsts nekustamie īpašumi” konkursā par būvdarbiem uzvarējusi firma “Abora”, kas uzlabojumus veiks par trim miljoniem eiro. Kā stāsta “Valsts nekustamo īpašumu” pārstāve Jolanta Grāmatniece, darbs jānoslēdz piecu mēnešu laikā, dodot arī 60 mēnešu kvalitātes garantiju.

“Izvērtējot pretendentu, uzsvars, protams, bija uz to, lai ēkā varētu būt padziļināta drošība. Tātad uzņēmējam bija vajadzīgs individuālais drošības sertifikāts, kas atbilst šīm prasībām. Galvenie darbi ir telpu pielāgošanā, lai tur patiešām varētu strādāt organizācija, kas strādā ar valsts noslēpumu saturošu informāciju. Būs arī jumta seguma atjaunošana un nomaiņa, apkures un ventilācijas tīkla izbūve, telpu pārplānošana un daļēji pārseguma pastiprināšana,” norāda Grāmatniece.

Divus gadus vecajā valdības rīkojumā lasāms, ka līdz šim par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja telpu nomu maksāti nepilni 113 tūkstoši eiro gadā. Par jaunajām telpām, kas turklāt pieder valstij, tiks maksāts jau trīs reizes vairāk – 377 tūkstoši eiro gadā.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Latvijas Radio

 

 

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz