Kases aparātu reforma – barotava liekēžiem?

kases aparāti

Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs jaunās prasības kases aparātiem sauc par barotavu uzņēmumiem, kas nodrošinās šo jauno sistēmu sertifikāciju.

Danusēvičs LTV “Rīta panorāmai” sacīja, ka pašlaik Latvijā nevar iegādāties jaunus kases aparātus, kas atbilstu prasībām.  Aparātu iegāde izmaksā aptuveni 40 000 eiro. Savukārt sertifikācija saskaņā ar jaunajām prasībām – 15 000 eiro. Turklāt, ja pakalpojumu sniedzējs vai tirgotājs kaut ko maina, piemēram, ievieš atlaides, sertifikācija nepieciešama no jauna.

“Tā ir miljonu afēra,” pauda Danusēvičs. Viņš norādīja, ka kases aparātu reforma nepalīdzēs apkarot ēnu ekonomiku, bet tikai uzliks lielāku slogu maziem tirgotājiem.

Un šāda aparātu sertifikācija, viņaprāt, ir barotava, kas  izdevīga konsultantu kompānijām.

Tirgotāju asociācija uzskata, ka būtu jāievieš prasības tiem uzņēmumiem, kuri ir Valsts ieņēmumu dienesta “riska sarakstā”. Savukārt godīgiem tirgotājiem, kas pat ir saņēmuši VID pateicības, to varētu darīt pakāpeniski.

Danusēvičs arī sacīja, ka tirgotāji atbalsta nepieciešamas reformas, bet tām ir jābūt pakāpeniskām.

Kā zināms, 1.janvārī stājās spēkā noteikumi par jaunajām kases aparātu un sistēmu prasībām, kurām uzņēmējiem jāpielāgojas līdz šā gada 1.jūlijam.

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem atbilstošo kases aparātu, hibrīda kases aparātu un kases sistēmu lietošana visiem nodokļu maksātājiem, izņemot padziļinātās sadarbības programmas dalībniekus, obligāti jāsāk ne vēlāk kā 2017.gada 1.janvārī. Tomēr, tā kā uzņēmēju gatavība, pielāgoties jaunajām prasībām, vērtējama kā zema, Valsts ieņēmumu dienests (VID) iepriekš paziņoja par sešu mēnešu pārejas periodu. Tas nozīmē, ka jaunām prasībām atbilstošus kases aparātus un sistēmas jāsāk lietot no 1.jūlija.

Savukārt padziļinātās sadarbības programmas dalībnieku reģistrā iekļautie nodokļu maksātāji jaunajām tehniskajām prasībām atbilstošos kases aparātus, hibrīda kases aparātus un kases sistēmas jāsāk lietot ne vēlāk kā 2019.gada 1.janvārī.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: LTV “Rīta panorāma”

 

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz