Vai Rimšēviču piekukuļojis Starptautiskais Valūtas fonds?

korupcija

Vai varbūt kukuļus Rimšēvičam devusi Eiropas Komisija? Izklausās dīvaini? Tikai ne profesionālai žurnālistei un Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra redaktorei Ingai Sprinģei.

Sestdienas vakarā, kad jau bija izskanējušas ziņas par kratīšanu Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča darba un dzīves vietās, šos negaidītos notikumus mikroblogošanas vietnē Twitter apsprieda divas Latvijas politikas ekspertes, profesionāles – jau pieminētā pētnieciskās žurnālistikas centra redaktore un domnīcas Providus direktore un vadošā pētniece Iveta Kažoka.

Domnīcas vadošā pētniece (!) brīnās: “Vislielākā mistērija šajā stāstā: kas Latvijā ir atkarīgs no Latvijas Bankas prezidenta tāds, ka tur varētu būt aizdomas par korupciju?”

Tiešām mistērija. Mazā pašvaldībā, pētnieces prāt, korupcija ir iespējama. Pašvaldības uzņēmumā, protams, arī, valsts kapitālsabiedrībā arī, bet Latvijas Bankā, kas pārvalda daudzus miljardus vērtus aktīvus, ietekmē visus pašus svarīgākos lēmumus attiecībā uz finanšu industriju – mistērija. Kāda tur varētu būt korupcija, brīnās domnīcas vadošā pētniece. Taču viņai uzreiz iet palīgā pētnieciskā žurnāliste: “Sāksim ar to, ka tieši LB uzstāja, ka LV jāatdod starptautiskajiem aizdevējiem visa summa. Precīzāk – Rimšēviča kungs. Kā redzējām vēlāk, citas valstis vienojās par daļēju atmaksu.”

Tātad pētnieciskā žurnāliste uzskata, ka tāds lēmums rada aizdomas par korupciju.  Vērojot šādu domnīcas vadošās pētnieces un pētnieciskās žurnālistikas centra redaktores diskusiju, nevar īsti saprast, cik tālu viņu nekompetence un muļķība sniedzas. Starptautiskie aizdevēji, kuriem izdevīgu lēmumu esot izlobējis Rimšēvičs, ir Starptautiskais Valūtas fonds un Eiropas Komisija. Nez, kuru no šīm iestādēm pētnieciskā žurnāliste tur aizdomās? Tāpat nav skaidrs, kādai ir jābūt iestādei, valsts uzņēmumam vai amatam, lai tajā Kažokas prāt būtu iespējama korupcija, ja Latvijas Banka nekvalificējas?

Korupcija – tas, protams, ir slikti, bet to attiecīgi aizliedz likums un, kā redzams, izskauž dažādas iestādes. Bet ko darīt ar muļķību un stulbumu, kuru likums diemžēl neaizliedz, un no kura ļaunums noteikti nav mazāks?

 

Autors: Jurģis Liepnieks

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

11 Komentāri on "Vai Rimšēviču piekukuļojis Starptautiskais Valūtas fonds?"

avatar
Kārtot pēc:   jaunākie | vecākie | populārākie
wtf
wtf

Kads brinums…tas sorosu pakalpins kopa ar savu bracku Repsi ir viena maisa bazami…

keks
keks

Jā, arī mani, dīvānā pirdēju, pārsteidz šāds žurnālistes un pētnieces viedoklis.

cilveks444
cilveks444
Cienījamie, puaro.lv un delfi.lv komentāru lasītāji! Vēlos izteikt paziņojumu. Manuprāt, svarīgu paziņojumu. Tas ir saistīts ar to, ka Delfi liedz pieeju savai komentāru sadaļai, bloķējot IP adresi. Daži spriež, ka Delfiem ir tādas tiesības. Bet, manuprāt, Delfiem nav tādu tiesību. Jo Delfi komentāru sadaļa ir publiska vieta, kur cilvēkiem izteikt savas domas, tāpēc tajā nedrīkst būt nekāda veida diskriminācija, pat tad, ja Delfu administrācijai nepatīk tas, ka daudzi komentāru rakstītāji nav gatavi domāt vienādi un sludināt vienu vienīgo “pareizo” viedokli, kurš nedrīkst atšķirties no portāla Delfi politikas. Tas būtu tāpat, kā kāds privāts veikalnieks liegtu savā veikalā kādam nopirkt maizi,… lasīt vēl »
bidzho
bidzho

Ja Jūs publicējat šādus murgus, tad Jūs vajadzētu bloķēt visiem portāliem!

Narkologs Andris
Narkologs Andris

Interesanti kādus nodoķļus saņem delfi no tautas :)))

wpDiscuz