Aiz kādiem diedziņiem Oļegs Fiļs rausta Latvijas policiju?

Fiļs

Pagājušā gada augustā Oļega Fiļa advokāts Agris Bitāns informēja aģentūru “LETA”, ka Valsts policija sākusi kriminālprocesu pēc Oļega Fiļa iesnieguma par viņa bijušās sievas Santas Zāmueles iespējamajiem kriminālpārkāpumiem.

Advokāts apstiprināja, ka kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 177. panta 3. daļas. Šī ziņa nonāca ne tikai virknē mediju, bet pat uz daudzu izdevumu vākiem. Mediju ziņās tika paskaidrots,  ka minētais pants paredz atbildību par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa. Par to paredzēts sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Kā varēja saprast no publiskajiem izteikumiem, kriminālprocesa būtība bija tāda, ka Fiļa kungam pēkšņi 2018. gadā ir radušās aizdomas, ka bijušās sievas uzņēmums it kā gatavojas pēc deviņiem gadiem (!) – proti, 2027. gadā – neatdot viņam kredītu un tāpēc nesniedz viņam pēkšņi pieprasītos papildu nodrošinājumus kredītlīgumiem, kurus viņš pats, profesionāls baņķieris būdams, viņas uzņēmumiem izsniedzis. Izklausās absurdi, ka kāds varētu ierosināt un izmeklēt kriminālprocesu par noziegumu, kurš varētu tikt paveikts nākotnē pēc deviņiem gadiem, jo tikai tad teorētiski Fiļa bijusī sieva varētu gūt kādu materiālu labumu no savas it kā krāpšanas un Fiļs attiecīgi ciest kādus zaudējumus. Ja tā būtu, tad sanāktu, ka Valsts policija ir ierosinājusi kriminālprocesu deviņus gadus pirms nozieguma izdarīšanas!

Puaro.lv jau agrāk ir izteicis aizdomas, ka šāda pilnīgi absurda kriminālprocesa ierosināšanu nez vai var panākt kā savādāk, nekā izmantojot FinCen ziņojumā minēto ABLV amatpersonu piekopto korupciju.

Tagad, vācot informāciju par šo gadījumu, šīs aizdomas ne tikai nostiprinās, bet visa lieta kļūst aizvien kliedzošāka. Izrādās, par kādu konkrēti noziegumu, pēc kāda konkrēti panta kriminālprocess ir ierosināts, prokuratūra nevar paskaidrot. Izskatās, ka “piepirktā” policija, lai kā censtos, pat nespēj īstenot Staļina laika principu “lai tikai būtu cilvēks, pantu atradīsim”. Nav atraduši, jo acīmredzot sapratuši, ka Fiļa piedāvātā shēma par kredīta izkrāpšanu pēc deviņiem gadiem īsti smuki neizskatās.

Tagad paskatīsimies, kas sanāk?

Katrs var iztēloties, kādu iespaidu uz reputāciju un biznesu, nemaz nerunājot par, piemēram, vecāku un bērnu nervu sistēmu, atstāj šādas preses ziņas – krāpšana, sākts kriminālprocess, mantas konfiskācija, līdz desmit gadiem cietumā!

Tas bija 2018. gada augustā. Šobrīd, 2019. gada janvārī, ir skaidrs, ka tā visa bijusi tikai “melnā PR” , kā to nereti dēvē, kampaņa. Patiesībā Santai Bernālai nekāds statuss nekādā kriminālprocesā nekad nav ticis noteikts. Bet kriminālprocesā, par kuru ir runa, kas ierosināts uz Oļega Fiļa iesnieguma pamata, tā arī līdz šai dienai prokuratūra nespēj atbildēt, kāds iespējamais noziegums tiek izmeklēts, kam, kaut vai teorētiski, varētu būt nodarīti kādi zaudējumi, un par kādu likuma pantu pārkāpšanu vispār ir aizdomas.

Nekā tāda nav. Kriminālprocesa ierosināšanu “Kastroļu Fiļs” vienkārši ir izmantojis kā rīku psiholoģiskam spiedienam pret bijušo sievu, viņas vecākiem un kā PR instrumentu, lai grautu bijušās sievas biznesu. Fiļs nav kautrējies personiski sazināties ar Santas darbiniekiem un biznesa partneriem gan Latvijā, gan ārpus tās, lai informētu par šo it kā pret Santu ierosināto kriminālprocesu un it kā draudošajām sankcijām un lielajiem sodiem. Valsts policijas attiecīgās amatpersonas nez kādu iemeslu dēļ vienkārši ir bijušas ārkārtīgi atsaucīgas un piepalīdzējušas Fiļam šajā bijušās sievas reputācijas un biznesa iznīcināšanas projektā. Patiesībā piepalīdz līdz pat šai dienai, jo absurdais kriminālprocess tā arī nav izbeigts.

Pievērsīšu uzmanību tikai vienam faktam. Šo Fiļa interesēs acīmredzami safabricēto procesu “izmeklē” Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja 1. nodaļa. Proti, tas pats birojs, kurš izmeklē iespējamo naudas atmazgāšanu ABLV bankā, uz kuru tieši norādījusi Amerikas valdība savā FinCen ziņojumā par ABLV banku. Variet trīs reizes minēt, vai Latvijas policija saskata ABLV amatpersonu un konkrēti Oļega Fiļa rīcībā tos likuma pārkāpumus, kurus tur saskata ASV valdības pārstāvji?

Protams, ka nē! Vispār neko, toties viņa sievas nelielajā vīna biznesā pat bez jebkāda nozieguma, tikai uz šķirtā vīra iesnieguma pamata vien, viņi ir saskatījuši iespēju ierosināt kriminālprocesu. Ja kādam nāk prātā kāds cits izskaidrojums, nekā FinCen ziņojumā minētā ABLV akcionāru piekoptā korupcija, dodiet ziņu.

 

Autors: Jurģis Liepnieks

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

14 Komentāri on "Aiz kādiem diedziņiem Oļegs Fiļs rausta Latvijas policiju?"

avatar
Kārtot pēc:   jaunākie | vecākie | populārākie
kaut kads sviets
kaut kads sviets

Asinskaarais bankieris un ABLV un Policija

Neasprotu
Neasprotu

Par kādiem kredīta atdošanām pēc 10 gadiem Tu tur muldi…. Santa Zāmuele par visas kastroļus paņēma iztukšojot māju..

raimis
raimis

Vai sieva pec 10 gadiem neados kastroļus ??

Zane
Zane

Tiesi ta! Vina savaca visu un uztureja savu tagadejo draudzinu pa Olega naudu! Leeta mauka … agrak nakts klubu apsargiem ludzas , lai ar vinu pargulj, bet sekoja atteikums :)

Berta
Berta

nebūs Adolfs

wpDiscuz