Cīņas sporta komentētājs: Briedis spēris pirmo soli pretim absolūtam čempiona titulam

Mairis Briedis bokss

Pirmajā aprīlī Vācijas pilsētā Dortmundē Mairis Briedis, uzvarot 12 raundu cīņā Vācijas bokseri Marko Huku, kļuva par Pasaules boksa padomes (WBC) Pasaules čempiona jostas īpašnieku un sasniedza savas karjeras šā brīža augstāko punktu. Lai gan Mairis ir Pasaules čempions, bez iegūtās WBC jostas ir vēl citas tik pat prestižas. Un lai Briedi varētu uzskatīt par absolūto čempionu, viņam būtu jāiegūst tās visas.

Maksimālais raundu skaits 12, un pēc punktiem uzvarēta cīņa pār Marko Huku ļāva Mairim Briedim kļūt par pirmo latvieti, kurš boksā sasniedzis tik augstu rezultātu. Tomēr boksā visu izšķir jostas prestižs. Tagad Briedis ir Pasaules boksa padomes jeb WBC čempions. Tas gan nenozīmē, ka viņu uzreiz var saukt par Pasaulē labāko bokseri savā svarā, jo ir vēl vismaz trīs citas jostas, kuras pielīdzināmas Maira iegūtajai.

“Prestižās ir četras – IBF, WBC, WBA un WBO. Respektīvi, lai kļūtu par neapstrīdamu Pasaules čempionu, ir jāiegūst visas četras jostas. Tad, kad tu esi dabūjis visas četras jostas neviens vairs nevar pateikt, ka esi švaks vai stiprs, veicās vai kas – tu esi absolūts čempions. Bet šis ir pirmais solis,” stāsta cīņas sportu komentētājs Jānis Eisaks.

Piemēram, bijušajam ukraiņu bokserim Vladimiram Kļičko bija trīs no četriem tituliem.

Bet bez četrām prestižajām jostām ir vēl daudz citu, kuru nozīme nav tik liela. Nevar noliegt, ka titulu skaits ir saistāms tikai ar vienu — gan organizatori, gan bokseri tā var pelnīt naudu.

“Vēl ir 17 dažādas svara kategorijas, tātad čempionu ļoti daudz. Ne tikai pasaules, katrā organizācija ir arī valstu, Eiropas. Tās čempionu jostas tik daudz ir tikai tādēļ, ka tas ir palicis par tādu lielu biznesu, jo mēs visi gribam būt čempioni,” uzskata Eisaks.

Atšķirībā no citiem sporta veidiem, profesionālo boksu nefinansē valsts. Valsts atbalsta amatieru boksu, un šie sportisti arī brauc uz Olimpiskajām spēlēm. Tas gan nenozīmē, ka tas ir hobija līmenī, tur gluži vienkārši ir citi cīņas noteikumi, bokseriem ir arī ķiveres, visu rīko citas organizācijas un amatieru bokss nav tik komerciāls.

Brieža piedalīšanās Olimpiskajās spēlēs būtu solis atpakaļ karjerā — lai iekļūtu amatieru turnīros atkal jāiziet visi kvalifikācijas posmi, tāpēc viņa dalību olimpiādē noteikti nevar gaidīt.

Dažādos boksa reitingos Mairis Briedis nav pirmais savā svara kategorijā, lai gan viņa īpašumā ir viena no prestižākajām jostām. Pirmajā vietā jau kādu laiku atrodas ukrainis Oleksandrs Usiks. Viņiem ar Briedi pieder līdzvērtīgi tituli. Eisaks stāsta, ka reitingi ir ļoti subjektīvi un to punktu aprēķins ir sarežģīts.

“Punkti nāk klāt, ja tu nokautā uzvari, titulu cīņā, cik raundu cīņa bijusi – ja četri raundi mazāk dod punktus, ja 12 raundi jau vairāk var nopelnīt. Bet reitingus ir jāuztver diezgan subjektīvi,” uzskata cīņas sporta veidu komentētājs Jānis Eisaks.

Mairim Briedim, kā esošajam WBC čempionam, gada laikā ir jāaizvada vismaz viena titula aizstāvēšanas cīņa. Ja tas nenotiek, titulu atņem. Eisaks arī skaidro, ka pirmajā pusgadā viņš var izvēlēties pretinieku jeb izaicināt kādu bokseri. Bet otrajā pusgadā pretī stājas obligātais pretendents, kurš arī ir izcīnījis iespēju iegūt titulu. Tāpat var aizvadīt titulu apvienošanas cīņu, kur vienā mačā cīnās par vairākām jostām.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: lsm.lv

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz