Baņķieris: brīvā valstī tas ir normāli – aizej pensijā, pārdod dzīvokli un nopērc vietu pansionātā

baņķieris

Sociālie tīkli vēl nav rimuši paust savu neizpratni par Swedbank galvenā ekonomista Mārtiņa Kazāka ieteikuma  – cilvēkiem, kas nevar samaksāt par trīsistabu dzīvokli, ir jāpārvācas uz vienistabas. Nu savu viedokli par šo sāpīgo jautājumu ir paudis investīciju baņķieris Ģirts Rungainis.

Televīzijas kanāla Rīga TV24 raidījumā Preses klubs Rungainis, kurš jau iepriekš ne reizi vien tracinājis tautu ar saviem skarbajiem izteikumiem, pauda, ka  sabiedrības neapmierinātība esot izskaidrojama tikai ar daudzu iedzīvotāju iesīkstējušo padomju laiku domāšanu.

“Es vispār nesaprotu, par ko te ir strīds,” neizpratnē ir Rungainis. “Mēs dzīvojam brīvā valstī, bet ne pie boļševiku režīma. Un katrs dzīvo tā, kā var atļauties. Starp citu, tā dzīvo visa rietumu pasaule. Students sākumā dzīvo kopmītnēs vai ģimenes mājoklī. Pēc tam viņš sāk strādāt un nopērk vienistabas dzīvokli. Pēc tam apprecas un dzīvoklis ir lielāks. Un kad cilvēks aiziet pensijā, bet viņa bērni dzīvo atsevišķi, tad ir skaidrs, ka tik liels dzīvoklis viņam vairs nav nepieciešams, un viņš atkal pārceļas uz vienistabas. Vai arī pārdod dzīvokli, lai nopirktu vietu pansionātā ar labu aprūpi,” klāsta baņķieris.

Rungainis piekrīt Mārtiņa Kazāka viedoklim – ja cilvēks vai ģimene nevar atļauties uzturēt trīsistabu dzīvokli, tas nozīmē, ka ir jāmeklē kaut kas lētāks.

Investīciju baņķieris uzskata, ka sabiedrības sašutums par Kazāka izteikumiem ir izskaidrojams. “Mēs dzīvojam postpadomju sabiedrībā, kur joprojām visi ir pārliecināti, ka kādam ir pienākums mums kaut ko dot. Nē, tā nav! Mūsu maznodrošinātie slāņi sēž uz aktīviem, kurus viņi nevar uzturēt, bet neko ar tiem nedara. Kāpēc viņi tā dara? Man personīgi ir pilnīgi saprotams – ja es kaut ko nevaru atļauties, tad man tā arī nemaz nav.”

Tā, lūk.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Preses klubs

 

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

30 Komentāri on "Baņķieris: brīvā valstī tas ir normāli – aizej pensijā, pārdod dzīvokli un nopērc vietu pansionātā"

avatar
Kārtot pēc:   jaunākie | vecākie | populārākie
Jefiņš
Jefiņš

Skarbi,bet patiesība.

Huligāns
Huligāns

Te nu vietā dziesmiņa- Kretīni dejo…

orangutans
orangutans

ta tik perc sev tur vietu pansionata

wpDiscuz