Sieviešu orgasms ir absolūti bezjēdzīgs, secinājuši zinātnieki

sieviešu orgasms

Amerikāņu zinātnieki secinājuši, ka sieviešu orgasms no evolūcijas viedokļa ir atavisms un pagātnes palieka. To pētnieki aprakstījuši publikācijā žurnālā  Journal of Experimental Zoology.

Kā noskaidrojuši Jēlas universitātes zinātnieki, senos laikos sieviešu orgasms bijis saistīts ar ovulāciju, jo pārošanās laikā veicinājis dzimumšūnu izstrādāšanās procesu. Turpretī mūsdienās tam nav nekādas praktiskas nozīmes.

Kā apgalvo pētnieki, senatnē zīdītāju mātītēm ovulācija notika tieši pēc orgasma. Klitors, kas atradās vagīnas iekšienē, dzimumakta laikā tika stimulēts  un izraisīja orgasmu, kas savukārt „nosūtīja” olšūnas uz olvadiem. Pēc orgasma sievietes organisms izstrādāja „laimes hormonus” prolaktīnu un oksitocīnu, kas bija nepieciešami, lai apaugļotos.

Taču evolūcijas rezultātā sievietes organisms pārgāja uz slēptu ciklisku ovulāciju, kā rezultātā sieviešu orgasms vairs nebija nepieciešams bērna ieņemšanai. Par to liecina sievietes klitora nelielais izmērs un fakts, ka daiļā dzimuma organismā tas atrodas savienojumā starp mazajām kaunuma lūpām – ārpus vagīnas. Pēc zinātnieku domām, tieši cikliskā ovulācija ļāvusi sieviešu orgasmam pilnībā atklāt savas evolūcijas ceļā gūtās priekšrocības, tostarp spēcīgu emocionālu saiti ar partneri.

Un ko par to domājat jūs, dāmas?

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Journal of Experimental Zoology.

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz