Piecas politiķu mīļākās, par kurām runāja visa pasaule

politiķu mīļākās

Arī politiķi ir tikai cilvēki (kaut gan bieži tam grūti noticēt), un arī viņiem piemīt cilvēciskas vājības. Taču atšķirībā no „parastajiem mirstīgajiem”, pasaules vareno vīru sānsoļu skandāli nereti izskan pa visu pasauli. Lai nu kā, bet vienmēr ir kāda sieviete, kura gatava riskēt ar pašas reputāciju (jo visbiežāk sabiedrība nosoda tieši viņu) un sirdssāpēm, ielaižoties mīlas dēkā ar pasaules varenajiem precētajiem vīriem.

Lūk, piecas „otrās lēdijas” – visā pasaulē slavenas politiķu mīļākās.

1. Monika Levinska un Bils Klintons

politiķu mīļākās

22 gadus jaunās Baltā nama praktikantes romāns ar ASV prezidentu ilga divus gadus. Iznākums —teju izjukusi politiskā karjera Klintonam un sabojāta dzīve Levinskai.

„Nav bijusi diena, kad es nebūtu domājusi par šo savu briesmīgo kļūdu. Es ļoti nožēloju to, kas notika”, — vēlāk atzinās Monika. Pēc tam, kad mīlnieku dēka nāca gaismā, jaunā dāma kļuva par sabiedrības apsmiekla objektu un viņu sāka saukāt par „to sievieti, kas Ovālajā kabinetā sniedza minetu precētajam prezidentam”. Par normālu dzīvi nācās aizmirst.

Cita sieviete Monikas vietā, iespējams, būtu guvusi maksimālu finansiālu labumu no skandāla. Turpretī Levinska principā neko tādu nedarīja, kaut gan viņai par atklātību tika piedāvāta milzīga summa (pat 10 miljoni ASV dolāru!). Monika aizbrauca uz Eiropu mācīties, ieguva psiholoģes diplomu, atgriezās, meklēja darbu, taču visur saņēma atteikumu.

17 gadus Monika klusēja, un pirmoreiz publiski par to sāka runāt tikai 2014.gada maijā. Nē, viņa nerunāja ne par kādiem pikantiem intīmās dzīves momentiem ar ASV prezidentu. Kad pēc ilgiem meklējumiem Levinska uzsāka darbu fondā Bystander Revolution, kas sniedz palīdzību virtuālas ņirgāšanās upuriem, viņa publicēja apjomīgu rakstu žurnālā „Vanity Fair”, kurā izklāstīja savu viedokli par notikušo.

„Pienācis laiks sadedzināt bereti un zilo kleitu,” viņa rakstīja. „Esmu nolēmusi, ka manam stāstam būs citāds nobeigums”, rakstīja bijusī prezidenta mīļākā.

„Bija laiks, kad es pati biju kļuvusi par publiska pazemojuma upuri. Taču es izturēju. Es zinu, kā tas ir”, — teica Levinska, tiekoties ar žurnāla lasītājiem. Ja Klintona sievai Hilarijai būtu izdevies kļūt par ASV prezidenti, interesanti, kas notiktu ar Moniku? Kā zināms, sievietes tādas lietas nemēdz aizmirst.

 

2. Merilina Monro un Džons Kenedijs

politiķu mīļākās

„Es kādreiz domāju, ka būt mīlētai nozīmē – būt iekārotai. Tagad es uzskatu, ka būt mīlētai – tas nozīmē saberzt otru cilvēku putekļos, gūt varu pār viņu.”

Šis Merilinas Monro izteikums vistiešākajā mērā attiecas uz viņu pašu. Par sešus gadus ilgušajām attiecībām ar senatoru, bet pēc tam Amerikas Savienoto Valstu prezidentu Džonu Kenediju, kas sākās kā vienkārša mīlas dēka, aktrise samaksāja ar laulības šķiršanu ar vienīgo vīrieti, kurš viņu patiešām mīlēja, — beisbolistu Džo Dimadžio, vējā izkaisītiem dzīves gadiem un totālu vilšanos visos cilvēkos. Būdama pārliecināta, ka Kenedija nolūki ir nopietni, viņš agri vai vēlu izšķirsies no sievas un viņa kļūs par ASV pirmo lēdiju, Merilina visu izstāstīja Džekijai.

Gods kam gods, pirmā lēdijas reakcija bija cienīga — sak’, nu tad ņem viņu sev un dzīvojiet laimīgi. Kad izrādījās, ka Džonam Kenedijam tas nemaz nav vajadzīgs, Merilinai iestājās panika. Viņa sāka zvanīt un krist uz nerviem. Rīkot histērijas. Viltīgais FIB direktors Edgars Hūvers , kurš palīdzēja ASV prezidentam „atrisināt šo problēmu”, piedāvāja uzmācīgajai Holivudas dīvai ieskapēt Džona brāli Robertu. Plāns nostrādāja. Un vēsture diemžēl atkārtojās: Merilina Monro sāka bojāt dzīvi arī Robertam. Un drīz vien nomira. Nu, protams. Tā bija pašnāvība…

 

3. Silvija Kristela un Valerijs Žiskārs d’Estēns

politiķu mīļākās

Franču erotiskās filmas „Emanuela” zvaigzne bija kā radīta publiskai mīlas dēkai.

Paradoksāli, bet viņas mīlas intriga ar precēto Francijas prezidentu Valeriju Žiskāru d’Estēnu nevienu sevišķi neuztrauca — nevienam neienāca pat prātā ap pāra attiecībām sacelt ažiotāžu. Aktrise un politiķis iepazinās jau ilgi pirms d’Estēns kļuva par Francijas prezidentu.

1974.gadā viņš kļuva par Elizejas pils saimnieku, kur apmetās uz dzīvi kopā ar visu savu ģimeni. Kristelu, protams, viņš sev līdzi neaicināja, taču romāniņš ar aktrisi (kā arī ar vairākām citām sievietēm) nevienam nebija noslēpums. Kristela vienkārši piedalījās diplomātiskajās pieņemšanās un pat bieži uzņēmās pirmās lēdijas lomu, pavadot prezidentu izbraukumos.

Un tad Valerija Žiskāra d’Estēna administrācijā tika izveidots speciāls amats – „aģents attiecībām ar teātri un kino”. Šis cilvēks šefam izvēlējās skaistas aktrises, ar kurām pavadīt laiku. Laika pavadīšanai kopā ar Silviju d’Estēnam atlika arvien mazāk un mazāk, kā rezultātā ilggadīgais sakars pārtrūka.

 

4. Fransuā Miterāns un Anna Pinžo

politiku-milakas-04

Paraugvīrs Fransuā Miterāns, kā kļuva zināms tikai pēc viņa nāves, patiesībā bija visīstākais meitu ģēģeris.

Parasti brīvajos vakaros viņš apciemoja trīs sievietes, un visbiežāk katru reizi tā bija kāda cita. Pats prezidents to mēdzis dēvēt par apreatīvu, pamatēdienu un desertu.

Tostarp Miterānam bija divas ģimenes – oficiālā (sieva un divi dēli) un paralēlā (mīļākā Anna Pinžo un abu meita). Runā, ka otro ģimeni viņš mīlējis vairāk un laiku kopā pavadījis biežāk ar Annu, nekā ar savu likumīgi laulāto sievu. Un pats interesantākais šajā situācijā ir fakts, ka abas ģimenes dzīvoja Elizejas pilī. Tikai pēc tam, kad Miterāns vairs neieņēma svarīgo amatu, to uzzināja arī sabiedrība un tas pārvērtās skandālā — sak’, kāpēc politiķis izmantoja amatu sava labuma gūšanai.

Fransuā Miterāna bērēs atraitne kategoriski iebilda pret Annas Pinžo un viņas meitas klātbūtni ceremonijā, tomēr viņas ieradās. Abas ģimenes pie Miterāna zārka stāvēja plecu pie pleca, bet franču tauta noraudzījās sēru procesijā caur televizora ekrāniem un juta līdzi abām ģimenēm.

 

5. Fransuā Olands un Žilī Gajē

politiku-milakas-05

Francijas prezidents Fransuā Olands uz vella paraušanu nodevās mīlas priekiem ar aktrisi Žilī Gajē, un nevienam par to nebija ne jausmas līdz brīdim, kad 2014.gada janvārī kāds paparaci pieķēra precēto Elizejas pils saimnieku, kad viņš „parkoja” savu motorolleri pie Gajē mājas.

Aktrise par dzeltenās preses „apmelojumiem” bija sašutusi un par fotogrāfiju publicēšanu izdevumu Clooser iesūdzēja tiesā. Savā prasības pieteikumā aktrise attiecības ar Francijas prezidentu nodēvēja par kļūdu, jo „visi taču mēdz kļūdīties”. Taču izrādījās, ka abi „kļūdās” jau trīs gadus. Tomēr pat skandāls, ko tas radīja, neko nespēja mainīt: kad lielākās kaislības noplaka, pāris turpināja satikties.

Olandam nekas cits neatlika, kā izšķirties ar civilsievu, žurnālisti Valēriju Triervaileri. Viņa, nebūdama ar pliku roku ņemama, atriebās. Valērijas memuāri kļuva par bestselleru un papildināja pieviltās sievas kontu par 2 miljoniem eiro. Vienkāršie francūži nostājās Triervaileres pusē, bet Francijas prezidenta reitingi neiedomājami saruka (kas patiesībā ir jocīgi, jo Francijā politiķu mīlas dēkas netiek uzskatītas par kaut ko ārkārtēju).

Turpretī „ģimenes jaucējas” Žilī Gajē popularitāte uzšāvās debesīs — valsts iedzīvotāji par šo attiecību „ļaunuma sakni” uzskatīja Olandu, bet Gajē viņu izpratnē arī bija „pieviltā sieva”, kas žēlojama tāpat kā Valērija.

Žilī gan alka pēc oficiālas attiecību noformēšanas. Valsts galva stiepa gumiju teju apaļu gadu, līdz tomēr saņēma drosmi un sāka ņemt līdzi Gajē oficiālās pieņemšanās.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: dažādi avoti internetā

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar