Kopenhāgenā sākusi darboties seksuālā ātrā palīdzība

seksuālā ātrā palīdzība

Kopenhāgenas ielās izbraukušas pirmās tā dēvētās seksuālās ātrās palīdzības mašīnas, vēsta  The Guardian.

Plānots, ka seksuālā ātrā palīdzība steigsies palīgā mīlas priesterienēm, ja viņām draudēs briesmas darba pienākumus pildot.

Ar ideju par seksuālās ātrās palīdzības dienesta izveidi klajā nāca organizācija, kas nodarbojas ar seksa industrijas darbinieku interešu aizstāvību. Jaunizveidotā dienesta mašīnas iniciatīvas autori nodēvējuši par „sexelance” (atvasināts no parastās ātrās palīdzības nosaukuma angļu valodā – ambulance).

seksuālā ātrā palīdzība

Savu jaunievedumu iniciatīvas autori pamato ar to, ka daudzas prostitūtas Kopenhāgenā spiestas strādāt uz ielas, nevis bordeļos. Tāpēc viņām esot nepieciešama īpaša aizsardzība.  Aprēķināts, ka Dānijas galvaspilsētā ar vardarbību ir saskārušās līdz pat 43% mīlas priesterieņu.

Plānots, ka seksuālās ātrās palīdzības darbinieki seksa industrijas darbinieces viņu darba laikā aizsargās no dažāda veida briesmām. Bez tam, specializētajā mašīnā viņām būs arī atļauts apkalpot savus klientus.

Pašas darbones šādu jaunievedumu vērtē neviennozīmīgi. “Tiešām? Izbeidziet taču! Klienti tajās nekāps”, ir pārliecināta 27 gadus vecā rumāniete Gaļina. uzzinājusi, kam busiņš paredzēts. “Viņi ies uz tualeti,  uz autostāvvietu, uz automašīnu… nē. Jūs par mani smejaties? Izbeidziet taču!”
Taču viņas kolēģe, 30 gadus vecā Anna tik skeptiska nav: “Strādāt uz ielas ir ļoti bīstami. Daži vīrieši ir traki, daži ir ļoti slikti. Ja jūs piedāvāsiet vietu ar telpu, tad, protams, ka klienti varētu to izmantot!”
“Varbūt tas nedarbosies, mēs nezinām, bet mēs vismaz pamēģināsim”, saka Suzanna Millere, prostitūtu aizsardzības organizācijas “Sex Workers’ Interest Organisation” aktīviste. “Ļoti daudzi saka, ka uz ielām seksa pakalpojumu sniedzējas bieži cieš no vardarbības, bet tikai ļoti reti kāds kaut ko dara lietas labā”.
Lai arī Dānijā kopš 1999. gada seksa pirkšana un pārdošana ir legalizēta, tā vēl joprojām ir nelegāla peļņas gūšana citiem seksa industrijā iesaistītajiem, tādējādi prostitūtām apgrūtinot telpu īrēšanu, kā arī šoferu un apsardzes pakalpojumu izmantošanu.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: The Guardian

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

2 Komentāri on "Kopenhāgenā sākusi darboties seksuālā ātrā palīdzība"

avatar
Kārtot pēc:   jaunākie | vecākie | populārākie
rīga
rīga

Rīga Latvijas Rīga Un arī un kas un kas ir esi ļoti arī un esi un ļoti arī kas ir ir esi un ļoti esi daudzums​daudzi​daudz un ļoti esi ļoti

Sodoma&Gomora
Sodoma&Gomora

Ja cilvēks savā attīstības līmenī joprojām kavējas pie sava zemākā līmeņa – vairošanās (bez atbildības), tad attīstībā augstāk par dzīvnieku viņš nav ticis. Tik vien kā jutekļu apmierinātājs. Šimpanzes do the same.

wpDiscuz