Skolotāju algas: prezentēts jau 2012.gadā izstrādāts modelis?

skolotāju algas

Skolotāju algas – problēma, kas tikusi muļļāta kā karsts kartupelis mutē, līdz nu beidzot pirmdien izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”) iepazīstinājis ar jauno pedagogu atalgojuma modeli. Tas paredz, ka minimālā skolotāju alga no šā gada 1.septembra tiks palielināta no 420 eiro līdz 680 eiro jeb par 62% mēnesī.

Taču bijušais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis paudis bažas, ka Šadurska izstrādātajā pedagogu atalgojuma modelī grūti atrast kaut ko jaunu un izskatās, ka prezentēts pirms trim gadiem radīts modelis.

Ķīlis norāda, ka pedagogu algu modeļa veidošana ilgst jau trīs gadus un pirmdien prezentētajā modelī nav nekādu fundamentālu atšķirību no tā, kuru izstrādāja 2012.gadā.

“Pamata problēmas ir nemainīgas – skolu tīkls, skolotāju skaits un skolu pastāvība. Tie ir ļoti smagi jautājumi un, manuprāt, ar šo [pedagogu atalgojuma] modeli vēl nekas nav atrisināts. Tie ir politiski jautājumi un jāskatās, kā to politiski atrisinās. Jāredz, kā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) iegūs papildu naudu vai kādas darbības veiks naudas iegūšanai. Man ir bail, ja šis vēl ilgi turpināsies, tad tas viss jau būs sen novecojis, bet, ja sameklēs naudu, tad viss kārtībā,” pauda Ķīlis.

Pedagogu atalgojuma modelis paredz tam sekojošas lietas – skolotāju skaita samazināšanu, skolu tīkla optimizāciju, vienošanos, kas notiek ar eksistējošām skolām un līdzekļu atrašanu. “Naudas dabūšana ir tas sāpīgākais – nauda ir, bet to var dabūt tikai, ja samazina skolotāju skaitu, kas faktiski ir visgrūtākais,” norāda Ķīlis.

Viņš arī izteicies, ka algas ir tikai daļa no izglītības sistēmas, svarīgāki ir jautājumi par skolotāju metodēm, mācību saturu un kvalitāti – “Latvijas izglītībā galvenais ir skolēni un nav pārliecības, vai skolotāju algas ir risinājums tajā virzienā”.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: BNS

 

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz