Prokuratūra sākusi kriminālvajāšanu pret deputātu Jurašu

Jurašs

Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors piektdien izsniedzis Saeimas deputātam Jurim Jurašam lēmumu par saukšanu pie kriminālatbildības par valsts noslēpuma apzinātu izpaušanu.

Lietā turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Prokurors Māris Urbāns pagājušā nedēļā atzina, ka pēc Saeimas lēmuma par izdošanu kriminālvajāšanai veiks ieplānotās procesuālās darbības papildu pierādījumu iegūšanai, tajā skaitā tiks nopratināti Juraša pieteiktie liecinieki.

Urbāns gan atturējies nosaukt konkrētu termiņu lietas nosūtīšanai uz tiesu, tomēr pašlaik nesaskatot šķēršļus, lai to izdarītu tuvāko mēnešu laikā.

Kā zināms, Saeimas deputātu vairākums 31.janvārī atbalstīja Juraša izdošanu kriminālvajāšanai. Juraša izdošanu kriminālvajāšanai bija lūgusi Ģenerālprokuratūra. Jurašs, kurš ir arī Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs,  atzina, ka vēl nenoliks parlamenta deputāta mandātu.

Jurašs ir pārliecināts, ka, objektīvi veicot izmeklēšanu, šī lieta prokuratūrā ir jāizbeidz, nevis jānodod tiesai. “Ņemot vērā minēto, uzskatu, ka laikā kamēr lieta atrodas prokuratūrā, ir neloģiski nolikt mandātu. Gadījumā, ja prokuratūrā lieta tiek izbeigta, tad iestāsies absurda situācija ar mandāta nolikšanu,” norādīja deputāts.

Jurašs 2016.gada vasarā publiski paziņoja, ka viņam piedāvāts kukulis, lai bijušā VAS “Latvijas Dzelzceļš” (LDz) vadītāja Uģa Magoņa un Igaunijas uzņēmēja Oļega Osinovska kriminālprocess tiktu pārkvalificēts no kukuļdošanas uz tirgošanos ar ietekmi, par ko likumā paredzēts daudz maigāks sods.

Jurašs apgalvoja, ka vēl pirms publiska paziņojuma Jaroslava Streļčenoka vadīto KNAB un Ērika Kalnmeiera vadīto prokuratūru informējis par mēģinājumu viņu piekukuļot. Jurašs apgalvoja, ka nesekojot reakcijai un izmeklēšanai no šo iestāžu puses, viņš nolēma par notikušo informēt sabiedrību, izmantojot plašsaziņas līdzekļus.

Saistībā ar iepriekšminēto tika sākts kriminālprocess par Juraša rīcību, izpaužot šo informāciju publiski. Kriminālprocesu izmeklēja toreiz Drošības policija (tagad Valsts drošības dienests), kas jau iepriekš lūdza prokuratūru Jurašam uzrādīt apsūdzību, taču prokurors Aivis Zalužinskis secināja, ka aizdomās turētā Juraša saukšanai pie kriminālatbildības nav tiesiska pamata, bet sāktais kriminālprocess ir izbeidzams noziedzīga nodarījuma sastāva trūkuma dēļ. Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas virsprokurors Modris Adlers pēc savas iniciatīvas kā amatā augstāks prokurors kā nepamatotu atcēla Zalužinska 2017.gada 15.jūnija lēmumu.

Lieta tika nodota atpakaļ Drošības policijai un virsprokurors bija norādījis konkrētas izmeklēšanas darbības, kuras vēl nepieciešams veikt.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Lamata
Lamata

Kurš trakais var dot kukuli lai tiktu pārkvalificēts kriminālprocess no kukuļdošanas uz tirgošanos ar ietekmi, ja tas neietilpst Juraša, bet izmeklētāja ziņā ? Jurašs atbildēja par operatīvajām izstrādēm, kurās ietilpst novērošana, naudas iezīmēšana, noklausīšanās u.c., lai savāktos materiālus nodotu izmeklētājam procesa uzsākšanai. Juraša teiktajā nesaskatu loģiku.