Paldies ministram par reformu – skolotāju alga samazinās par trešdaļu

skolotāju alga

Gaidītā pieauguma vietā skolotāju alga sarukusi par trešdaļu. Tik ievērojamu samazinājumu pedagogu algu reforma nesusi Ikšķiles novada Tīnūžu pamatskolā. Jaunajā mācību gadā alga vidēji ir sarukusi par 308 eiro mēnesī.

Tas tāpēc, ka mazāka ir kļuvusi valsts dotācija skolotāju algām Pierīgas pašvaldībās.

“Esmu redzējusi tarifikāciju. Uzreiz varu pateikt – man ir vismaz 30% no algas mazāk. Tad jūs iedomājieties – pedagogam sanāk strādāt praktiski par minimālo algu ,” stāsta Tīnūžu pamatskolas skolotāja Irita Medne.

Ikšķiles novada skolotājiem ceturtdien ir algas diena. Lai novērstu algas dramatisko samazinājumu, no rīta sasaukta domes ārkārtas sēde. Deputāti nolēma no pašvaldības budžeta palielināt finansējumu skolotājiem, kas ļauj novērst algu samazinājumu. Ja dome to nevarētu atļauties, Tīnūžu pamatskolu nāktos slēgt, vēsta raidījums “LNT Ziņas Sešos”.

“Mums pamatā pēc šī mērķdotācijas modeļa Tīnūžu skola ir jālikvidē. Jo šīs mērķdotācijas sedz, teiksim, no 22 skolotājiem tikai deviņiem pietiek algas samaksāt uz šī līmeņa, ko mums valsts piešķir. Nu, kaut kā nav riktīgi,” komentē Ikšķiles domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš (V).

Lai novada skolotāji arī turpmāk saņemtu tik, cik pirms reformas, pašvaldība algām līdz gada beigām atvēlējusi 47 000 eiro. Savukārt nākamajā gadā – 141 000 eiro, kas nozīmē, ka būs jātaupa uz citiem izdevumiem.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

13 Komentāri on "Paldies ministram par reformu – skolotāju alga samazinās par trešdaļu"

avatar
Kārtot pēc:   jaunākie | vecākie | populārākie
Faruhs
Faruhs

Pilnīgs lohs.

viela pārdomām
viela pārdomām

galīgi garām

Letis
Letis

ņemot vērā mūsdienu skolotāju kvalitāti, dramatisko un nediplomātisko pieeju bērniem, nespēju noturēt klasi pie uzmanības, rupjības, sarkasmu, netaisnīgumu, nevēlēšanos atzīt savas kļūdas, vecāku nolikšanu gar zemi, negodprātīgumu, dzeršanu utt, utt, es viņiem nomācoši lielākajai daļai pat 100eur mēnesī nemaksātu!!! uz klasi labi, ja 1- 2 skolotāji ir lietojami vai sava pamatuzdevuma augstumos

Privātskolotājs
Privātskolotājs

Lai VECĀKI iemāca bērniem kultūru un disciplīnu un tad var nosodīt skolotājus!!!

...
...
ja jau pie nespējas šajos laikos savākt bērnus ir tā vainīgi skolotāji un tik nevainīgi vecāki – kādēļ bērni ir vajprātā rupji jau uzsākot bērnudārza gaitas (piemēram, rupji cenšas izglītot vienaudžus seksuāla rakstura tēmās, blakus stāvot laimīgi smaidošiem, turīga izskata vecākiem)? Kādēļ arī ārpusskolas pasākumos šie bērni uzvedas ar katru gadu trakāk, mierīgi atļaujas aizskart vienaudžus VECĀKU ACU PRIEKŠĀ. Un kādēļ tad, kad organizatori, pasākumu vadītāji VECĀKU klātbūtnē aizrāda – lielākā daļa sāk kašķi, ka viņu mīlulītis tak ir maziņš (5-6-7-8-9 gadiņi, nu galīgs bēbītis, tikai rupjus vārdus prot vairāk kā dažs labs bomzis), neko nesaprot, vēl ir par mazu… lasīt vēl »
Krauklis
Krauklis

Booom

wpDiscuz