Lūk, iemesls, kāpēc vajadzīgs jauns prezidents

Bērziņš

Valsts prezidents Andris Bērziņš kārtējo reizi nācis klajā ar paziņojumu, kas liecina par totālu Eiropas vērtību un brīvību neizprašanu.

Diskutablā instalācija, kura, kā daudziem šķiet, nez kāpēc attēlo krustā sistu Putinu, salīdzina viņu ar Jēzu Kristu, kurš tā ar savām ciešanām simboliski izpirka visu grēcinieku grēkus.

Vēl jocīgāks ir instalācijas autoru aicinājums iejusties Jēzus nodevēju un sodītāju ādā un ienaglot viņa miesā pa naglai.

Taču neatkarīgi no šī nesaprotamā aicinājuma, kurš izraisījis sašutumu gan Putina atbalstītājos, gan kritiķos, prezidenta izteikumi ir pilnīgi nesaprotami un neadekvāti mūsdienu Eiropas kontekstā.

“Es tomēr gribētu teikt, ka jebkurā vietā un veidā ir savas robežas, kuras katram jāievēro un jāsaprot gan individuāli, gan kopā. Šeit šis jautājums ir vairāk kā sarežģīts, jo mēs redzam, kas pasaulē notiek uz šīs te bāzes. Ja kāds iedomājas, ka nav robežu nekam, tad tā nav, robežas ir visur, jāsaprot tikai katram, kur šī te robeža ir,” situāciju komentējis Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Uz jautājumu, vai šeit ir pārkāpta robeža, Bērziņš atbildēja: “Protams.”

Kā zināms, viens no izstādes “Disidents” darbiem, kam telpa iznomāta “Stūra mājas” pagalmā, ir instalācija ar krustā sistu lelli, kas tika noņemta.

 

 

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

11 Komentāri on "Lūk, iemesls, kāpēc vajadzīgs jauns prezidents"

avatar
Kārtot pēc:   jaunākie | vecākie | populārākie
qwerty
qwerty
Sanāk ka tā būtu norma mūsdienu Eiropas kontekstā, ka cilvēkam ir jāatkāpjas no savas pārliecības par elementārām pieklājības normām? Ņemot vērā to, ka Krievija un ASV pēc visa spriežot ir izvēlējušies Ukrainu par placdarmu, kur risināt savas ģeopolitiskās domstarpības, būtu taču loģiski izvirzīt pieņēmumu, ka Eiropas un sabiedroto notikumu interpretācija tomēr ir versija nevis fakts? Būtu labāk paanalizjuši BRICS pozīciju šajā sakarā. Tas ir veidojums, kas pārstāv vismaz 2 miljardus no visiem pasaules iedzīvotājiem. Vai nav tuvredzīgi to ignorēt? Eiropa šajā sakarā jau ir daļēji sašķēlusies. Kā būs – to parādīs laiks, un ar laiku var nāksies secināt, ka tam… lasīt vēl »
garāmejot
garāmejot

Skatos, darbaļaudis aizgūtnēm mīl pa Eiropas naudu uzblieztās “viesu mājas” īpašnieku.

Brašāk viciniet karodziņus un lozungus, un, naski čāpjot gar tribīnēm, neizmirstiet korī nokliegt “Urā!”.

Ķfu.

zelda
zelda

nu shoreiz gan manas domas sakriit ar Beerzinja domaam.

wpDiscuz