Kučinska valdības darbu eksperti vērtē uz 7, iedzīvotāji – zemāk par Straujumas vadīto

Kučinska valdība

Pēc valdības priekšgalā pavadītā gada premjers Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība) iecerējis otrdien, 14.februārī, sniegt ziņojumu par to, kā strādājis viņa vadītais Ministru kabinets.  Eksperti valdības darbu vērtē samērā pozitīvi, bet sabiedrība noskaņota skeptiski. Tikmēr pats premjers gatavs pieņemt kritiku un saka, ka šobrīd ir beidzot noteikti mērķi un tagad vien jāstrādā tālāk.

Eksperti dod 7 balles no 10

LTV “Panorāma”  lūdza  trim ekspertiem – ekonomistam Pēterim Strautiņam, politoloģei Ivetai Kažokai un žurnālistam Aidim Tomsonam – izvērtēt valdības pirmā gada darbu.

Kažoka  atzīst – soli pa solim valdības Rīcības plāns tiek pildīts, tāpēc, lai gan pamazām, tomēr valsts pakalpojumu kvalitāte un valsts pārvaldes darbs uzlabojas un  premjeram izdodas sarežģītas situācijas risināt bez asas konfrontācijas.

Pie mīnusiem – vāja reformu vadība un politiskā komunikācija, kas rada šaubas par nostāju nodokļu izmaiņās, skolu reformās, Valsts ieņēmumu dienesta un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītāju izvēlē. Starptautiski premjers neizceļas kā spilgts Latvijas interešu aizstāvis.

Strautiņš uzskata, ka premjers savu iespēju robežās dara ļoti daudz. Bet viņu bremzē, piemēram, pašvaldības, kuru interešu dēļ kavējas stratēģiski svarīgās reformas izglītībā un medicīnā. Un starp lēmumu pieņēmējiem dominē intuitīva sajūta, ka optimāla politika ir tāda, kas cilvēku lielāko daļu padara remdeni laimīgus, nevienam neradot ciešanas.

Tomsons pie pozitīvā atzīst, ka turpinātas reformas Iekšlietu ministrijā un Izglītības un zinātnes ministrijā. Un konsekventi palielināts finansējums aizsardzībai.

Mīnusi – nav vērojami panākumi tiesiskuma jomā. Kavējas veselības nozares sakārtošana. Lielākā neveiksme – nespēja kontrolēt budžeta pieņemšanu Saeimā. Arī ar minimālajām sociālajām iemaksām radītais juceklis.

Kopumā eksperti 10 ballu sistēmā premjeram liktu vidējo atzīmi – 7.

 

LTRK vadītājs Endziņš: Kučinska valdība – labākā no visām

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pārstāvja Māra Kučinska vadītā valdība ir labākā no visām iepriekšējām. To, vērtējot Kučinska valdības pirmajā darbības gadā paveikto. Tā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” otrdien sacīja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) vadītājs Jānis Endziņš.

“Ja salīdzina Māra Kučinska valdību ar iepriekšējām valdībām, tad sadarbība vismaz Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerai ar valdībām šī ir labākā nekā ir bijis iepriekš jebkad,” vērtēja LTRK vadītājs.

Viņš atzina, ka Latvijas ekonomikas izaugsme pērn bijusi lēnākā pēdējos gados, taču makroekonomiskie procesi ierasti notiek ar zināmu laika nobīdi. “Šodien pareizi izdarot lietas, savos maciņos mēs to varam ieraudzīt pēc diviem, pēc trim gadiem. Līdz ar to pēc gada gaidīt milzīgus uzlabojumus nav nekāda pamata,” domā Endziņš.

Pēc viņa sacītā, kļūdas bija vērojamas saistībā ar plāniem ieviest minimālās sociālās iemaksas – uzņēmumi tām vēl nebija gatavi un šī problēma risināta novēloti, proti, pagājušā gada pēdējās nedēļās, kad jau 2017.gada valsts budžets bija pieņemts.

 

Iedzīvotāji Kučinska valdības darbu vērtē uz 3

Toties daudz kritiskāk valdības darbu vērtē iedzīvotāji.  LTV uz ielām sastaptie cilvēki Kučinska valdības darbu vērtēja uz trijnieku, pauda, ka nekādas lielas izmaiņas nav notikušas un dzīve nekļuva labāka, lai gan “centies jau viņš ir” un “cerība vēl ir uz viņu, ka viņš kaut ko darīs”.

Reitingu līknes rāda, ka, salīdzinot Laimdotas Straujumas (“Vienotība”) valdības pirmo gadu un tagadējo Kučinska, redzams, ka iedzīvotāji ir bijuši apmierinātāki ar Straujumas valdību, ar kuru bijis apmierināts katrs ceturtaus, kamēr ar Kučinska valdību apmierināts tikai katrs piektais.

Un, lai gan abu valdību vērtējums bijis mīnusos, Straujumai zemākais punkts bija -39, kamēr Kučinskim gada beigās bija pat – 52.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: lsm.lv

 

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz