Kārtējais Saeimas brāķis – iebraucēju auto nodoklis. Neviens to nemaksās, būs vēl sliktāk

auto nodoklis

Problēma ir īsta.

Ir vairāki iemesli, kāpēc izdevīgi reģistrēt savu automašīnu Lietuvā vai Igaunijā.

Pirmkārt, Latvijas augstie nodokļi, pateicoties kuriem automašīnu ekspluatācija, reģistrējot to Lietuvā vai Igaunijā, ļauj ietaupīt būtiskus līdzekļus.

Otrkārt, braukšana ar ārvalstīs reģistrētu automašīnu Latvijas teritorijā faktiski atbrīvo no pienākuma maksāt sodus par ātruma pārsniegšanu, kuru fiksējuši fotoradari. Tāpat arī virkni sodu par stāvēšanu neatļautās vietās.

Abi šie aspekti kopumā liek Latvijas budžetam zaudēt līdzekļus. Bet varbūt vēl būtiskāk – veicina zināmu tiesisko nihilismu sabiedrībā.

Saeima pieķērās šai problēmai un atrada vienkāršu, efektīvu risinājumu, kāds tādā vai citādā formā jau sen ir ieviests citās Eiropas valstīs. Proti, lai brauktu Latvijā ar citur reģistrētu automašīnu, ir jānomaksā speciāls nodoklis, kas kompensētu Latvijas budžetam tos zaudējumus, kas rodas vietējiem, reģistrējot savu mašīnu ārpus Latvijas. Šis nodoklis ir arī visnotaļ taisnīgs, jo ārvalstīs reģistrētās automašīnas tāpat lieto Latvijas infrastruktūru un ir tikai normāli, ka šādi piedalās tās uzturēšanā. Tāpat kā Latvijā reģistrēto auto īpašnieki.

Viss ir skaisti un pareizi. Bet tad pie darba ķērās Saeimas Sabiedrības saliedētības komisija, tās priekšsēdētāja Ilmāra Latkovska (NA) (attēlā) vadībā.

Un šī komisija izdomāja, ka šāds nodoklis diskriminēs latviešu diasporu ārpus Latvijas.

Rezultātā komisija nolēma, ka nodoklis būs jāmaksā tikai par tām mašīnām, kuru īpašnieku dzīvesvieta ir reģistrēta Latvijā.

Šis sīkais grozījums patiesībā radikāli maina likumprojektu. Nodoklis vairs netiek uzlikts mašīnai, bet gan tās īpašniekam. Turklāt prasība viņam reģistrēt dzīvesvietu ārpus Latvijas ir ne tikai elementāri apejama, bet arī mudinās reģistrēt ārpus Latvijas ne tikai automašīnu, bet arī dzīvesvietu. Un patiešām – kāpēc gan ne? Ja jau reiz cilvēki uzņemas klapatas, lai izbaudītu kaimiņvalstu sakarīgās un loģiskās nodokļu sistēmas priekšrocības, tad kāpēc lai vēl papildus pie viena arī nepiereģistrētu savu dzīvesvietu ārpus Latvijas?  Un kāpēc gan lai pakāpeniski neatteiktos no Latvijas nodokļu rezidenta statusa vispār?

Tā nu sanāk, kad visādi latkovski sāk rakstīt likumus. Pat grūti būtu bijis iedomāties, ka var sabojāt kaut ko tik vienkāršu kā iebraucēju auto nodokļa likums, bet tas nu ir izdarīts.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

23 Komentāri on "Kārtējais Saeimas brāķis – iebraucēju auto nodoklis. Neviens to nemaksās, būs vēl sliktāk"

avatar
Kārtot pēc:   jaunākie | vecākie | populārākie
xx
xx

Nu šito Latkovskis ir pareizi izdarījis . Nav jēgas , atkārtoju – nav saprātīgi pieņēmt likumu, kurš ir pretlikumīgs , sākot jau ar Satversmi un beidzot ar ES brīvas darbaspēka kustības ideju . Nekādu diskrimināciju, dārgie tautieši ! Lai vai kā skauž un lai vai kā visādi slīpie un slidenie tipi csdd nesiekalotos pēc piķa, diskriminēt nedrīkst . Šito gan iegaumējiet , lūdzu . Ja šis likums būtu pieņemts iepriekšējajā redakcijā , es pats personīgi iesniegtu prasību Satversmes tiesā jau nākošajā dienā .

bebrs
bebrs

Atbalstu Latkovski! Tas likums vispār ir lieks! Pareizāk būtu izlīdzināt maksājumus par auto ar Igauniju un Lietuvu! Un nodokļus pielikt degvielas cenai, tad arī visa šī ākstīšanās nebūtu!

March
March

Pilnīgi pamatota un jēdzīga izmaiņa attiecībā uz rietumvalstu latviešiem – jau līdz šim pavadīt atvaļinājumu LV izmaksāja līdzīgi kā silto zemju kūrortā, pie tam bieži mašīna atpakaļ dodas piekrauta ar LV iepirktām precēm. 10 EUR dienā principa pēc vēl vairāk no mums virzītu uz dienvidiem, pie tam daudzi no mums rietumvalstīs ir pavadījuši pietiekami ilgu laiku lai kļūtu par pilsoņiem. Palasot LV ziņas nav vairs nekā kas no tā atturētu.

wpDiscuz