Baltkrievija – vakar briesmīga diktatūra, šodien draugs un sabiedrotais

Baltkrievija
Eiropas Savienība (ES) pirmdien nolēmusi atcelt lielāko sankciju daļu pret Baltkrieviju, liecina ES Padomes publicētais paziņojums.
Arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) apstiprina sankciju atcelšanu: “Latvija kā Baltkrievijas kaimiņvalsts ir ieinteresēta Eiropas Savienības un Baltkrievijas sadarbības tālākā padziļināšanā un uzskata, ka sankciju atcelšana ir nozīmīgs solis tās ilgtermiņa attīstībā. Tādēļ Latvija atbalsta Eiropas Savienības un Baltkrievijas attiecību normalizāciju,” pēc sanāksmes sacīja Rinkēvičs.

Vienlaikus Rinkēvičs vērsis uzmanību, ka ir jāmudina Baltkrievija spert nākamos soļus starptautisko cilvēktiesību un demokrātijas standartu ieviešanā. Viņš arī aicinājis atbalstīt to, ka Baltkrievija iestātos sarunās Pasaules Tirdzniecības organizācijā un readmisijas līguma noslēgšanai.

Sankcijas atceltas arī pret valsts līderi Aleksandru Lukašenko.

Kā zināms, ES oktobrī uz četriem mēnešiem apturēja līdzekļu iesaldēšanu un ceļošanas aizliegumu 170 personām, organizācijām un uzņēmumiem pēc tam, kad Lukašenko atbrīvoja vairākus augsta ranga politieslodzītos.

Baltkrievija no sankcijām atbrīvota pilnībā, minēts ES Padomes paziņojumā. Spēkā paliks Baltkrievijai noteiktais ieroču embargo.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: BNS

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz