Marihuāna uzvar vēža šūnas

Spāņu mikrobioloģe Kristīna Sančesa stāsta par pētījumiem vēža ārstēšanā ar THC (kanabinoīdiem).

Tetrahidrokanabinols, zināms arī kā THC un delta-9-tetrahidrokanabinols, ir galvenā kaņepju augu psihoaktīvā viela. Tas pirmoreiz tika ekstrahēts tīrā veidā 1964. gadā.

Daktere Kristīna Sančesa, molekulārbioloģe,kura atklājusi THC (tetrahidrokanabinols) pretvēža īpašības, strādā Madrides Universitātē. Pēdējos desmit gadus viņa pētījusi kanabinoīdu ietekmi uz vēža šūnām.

„Sešdesmit  gadu sākumā Rafaels Mešulams no universitātes Izraēlā raksturoja marihuānas galveno sastāvdaļu, kura rada psihoaktīvu efektu. Kaņepes augs ir zināms tūkstošiem gadu. Pēc THC atklāšanas  kļuva skaidrs, ka tas iedarbojas uz šūnām un mūsu organismu kā molekulārs mehānisms,” skaidro molekulārbioloģe.

„Astoņdesmitajos gados tika atklāti divi THC iedarbības mērķi. Mēs tos dēvējam par kanabionīdu receptoriem. Pēc šo receptoru atklāšanas kļuva skaidrs, ka cilvēka ķermenim ir jāsintezē kaut kas, kas savienotu šos divus receptorus. Bija skaidrs, ka to ražo mūsu pašu organisms un tas reaģē caur šiem diviem receptoriem. Šīs sastāvdaļas jeb saražotie kanabinoīdi tika atklāti pēc dažiem gadiem. Mēs tos saucam par endokanabinoīdiem, jo tie tiek ražoti cilvēka organismā. Endokanabinoīdi kopā ar receptoriem un enzīmiem, kuri sintezē un ražo endokanabinoīdus, veido endokanabinoīdo sistēmu. Un tagad mēs zinām, ka tā vada lielu daļu bioloģisko funkciju,” stāsta Sančesa.

Vairāk skatieties video!

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Subtitri: Krišjānis

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Krišjānis
Krišjānis

Man Marihuāna palīdz atbrīvoties no liekām raizēm, motivē darbos un padara dzīvespriecīgu ikdienu. Pielietoju to igdienā jau 14 gadus! Man ir tikai 27 gadi un esmu ar augstāko izglītibu civilā inženierijā. Ja gribaspēks ir liels…………………tad nepārspīlējot var darīt ko vien sirds kāro.