Vizītē Latvijā NATO ģenerālis apliecina ASV uzticību saistībām pret aliansi

Skarpoti

NATO spēku virspavēlnieks Eiropā, ģenerālis Kērtiss Skaparoti vizītes laikā Latvijā atkārtoti apliecināja ASV uzticību saistībām pret aliansi un gatavību nodrošināt pastāvīgu klātbūtni Baltijas reģionā tik ilgi, cik tas būs nepieciešams.

Vizītes galvenais mērķis bija pārrunāt abu valstu militāro sadarbību un ASV bruņoto spēku turpmāko izvietojumu Latvijā.

Martā aviācijas bāzē Lielvārdē ieradās pieci ASV gaisa spēku helikopteri “Black hawk”. Savukārt Ādažos uzturas Savienoto Valstu smagās bruņutehnikas rota.

Skaparoti solīja NATO klātbūtni reģionā nodrošināt tik ilgi, cik tas būs nepieciešams. “Tūkstošiem ASV bruņoto spēku karavīru rotēs caur Baltijas valstīm, lai piedalītos militārajās mācībās un turpinātu stiprināt saites ar mūsu sabiedrotajiem. Mēs esam apņēmušies stāvēt plecu pie pleca, lai nodrošinātu Latvijas neatkarību, suverenitāti un drošību. Un patiesībā nereti mēs šeit varam trenēties pat augstākā līmenī nekā mājās.”

Ģenerālis arī apliecināja ASV uzticību saistībām pret NATO. „Lai atbalstītu Latviju un tās kaimiņvalstis, Amerikas Savienotās Valstis radīja operāciju „Atlantic Resolve”, lai nodrošinātu jaunus rotācijas spēkus kontinentā, uzlabotu infrastruktūru un padarītu intensīvākus centienus uzlabot partneru kapacitāti Eiropā. ASV saistības pret transatlantisko aliansi arvien ir stingras. Mūsu prioritāte ir uzturēt reaģēt spējīgus spēkus uz zemes, gaisā un jūrā.”

Ievērojami militārie spēki izvietoti arī otrpus Latvijas robežai – Krievijas teritorijā. Iepriekš ziņots, ka pretēji starptautiskajai praksei Krievija ierobežojusi Latvijas militāro ekspertu centienus inspicēt abu valstu robežas tuvumā rīkotās mācības un tur izvietoto bruņojumu.

Vai NATO nevajadzētu iejaukties un lūgt Krievijai mainīt tās nostāju? “Mēs jau esam lūguši Krievijai pret to attiekties pienācīgi, lai no abām pusēm būtu nodrošināts militāro mācību caurspīdīgums un to novērošanas iespējas. Tas ir ļoti nozīmīgi, lai nodrošinātu, ka mūsu aprēķini ir nekļūdīgi un nenotiek kādas nejaušas sadursmes vai konflikti,” sacīja NATO ģenerālis.

Latvijas aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS) tikšanās laikā norādīja – lai arī lielākais apdraudējums Latvijai šobrīd nāk no austrumiem, mēs pievēršam uzmanību arī dienvidos notiekošajam. To apliecina Latvijas karavīru dalība starptautiskajās misijās.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: lsm.lv

 

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

1 Komentārs on "Vizītē Latvijā NATO ģenerālis apliecina ASV uzticību saistībām pret aliansi"

avatar
Kārtot pēc:   jaunākie | vecākie | populārākie
Itgjkk
Itgjkk

Smiekli nāk, neviena banka zem viņa apliecinājuma pat 10 eiro neaizdos!!
Tukša muldēšana, bez jebkāda seguma. Nomaini ģenerāli, un nākamais neatbild, ko iepriekšèjais zilītis sapļūtījis

wpDiscuz