Vairāk nekā piecdesmit jauno karavīru sāk dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos

bruņotie spēki

Rekrutēšanas un atlases centrā vairāk nekā 50 jauno karavīru  8.martā sāk dienestu bruņotajos spēkos. Vispirms  viņi apgūs kareivja pamata iemaņas Kājnieku skolā Alūksnē.

Lai kļūtu par profesionālā dienesta karavīru, kandidātiem vispirms veica veselības pārbaudi. Viņi kārtoja arī psihodiagnostikas un fiziskās sagatavotības pārbaudes testus.

Šis būs trešais no šogad plānotajiem trīspadsmit kareivja pamatapmācības kursiem, kurā jaunie karavīri apgūst pamatus darbībai ar ieročiem, taktikā, darbā ar karti un kompasu. Tāpat jaunieši apgūs pirmās palīdzības sniegšanu, lauka kaujas iemaņas un vairākus citus militārās apmācības priekšmetus.

Pērn  rekrutēšanas veikšanai bruņotajos spēkos tika atjaunots Rekrutēšanas un atlases centrs. Tas kandidātu piesaistīšanai dienestam bruņotajos spēkos atbalsta ne tikai regulāro spēku, bet arī Zemessardzes vienības. Līdz ar to kandidāts rekrutēšanas procesu var sākt ne tikai Rekrutēšanas un atlases centrā Rīgā, bet arī savai dzīvesvietai tuvākajā bruņoto spēku vienībā. Pieteikties dienestam var arī elektroniski. Pieteikuma anketa jāaizpilda bruņoto spēku interneta vietnes www.mil.lv sadaļā “Rekrutēšana”.

Pērn bruņotajos spēkos pieņēma 607 karavīrus. Šogad bruņotie spēki profesionālajā dienestā pieņems 700 karavīrus. 120 no viņiem pieņems studijām Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā, lai kļūtu par savas valsts armijas virsniekiem. 345 karavīrus šogad uzņems dienestam Sauszemes spēku kājnieku brigādē, 35 – Gaisa spēku aviācijas bāzē, 30 – Speciālo uzdevumu vienībā, bet pa 20 karavīriem Štāba bataljonā, Jūras spēku flotiles vienībās un Zemessardzē. Šogad plānots rekrutēt arī 110 speciālistus un karavīrus dienestam specializētajās vienībās.

2016.gada 16.jūnijā Saeimas apstiprinātajā Valsts aizsardzības koncepcijā noteikts, ka bruņotie spēki miera laikā uztur 17500 militāri sagatavotus karavīrus, tai skaitā 6500 profesionālā dienesta karavīrus, 8000 zemessargus un 3000 rezerves karavīrus.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: sargs.lv

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

1 Komentārs on "Vairāk nekā piecdesmit jauno karavīru sāk dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos"

avatar
Kārtot pēc:   jaunākie | vecākie | populārākie
TTT
TTT

Kapēc pie virsraksta nav rakstīts klāt – SENSĀCIJA SENSĀCIJA?

wpDiscuz