Terorakts Pakistānā: nogalināti 72 un ievainoti vairāk nekā 340, lielākoties sievietes un bērni

terorakts Pakistānā

Svētdien noticis terorakts Pakistānā: pašnāvnieka sarīkotā sprādzienā parkā Pakistānas austrumu pilsētā Lahorā nogalināti 72 un ievainoti vairāk nekā 340 cilvēki, paziņoja amatpersonas.

Daudzi no ievainotajiem ir kritiskā stāvoklī. Nogalināto un ievainoto vidū ir daudz sieviešu un bērnu.

Eksplozija notika parkā «Ikbala dārzs» (Gulshan-e-Iqbal), kas ir nosaukts dzejnieka Muhammada Ikbala vārdā.

Terorakts nogranda pie bērnu atrakcijām. Brīdī, kad notika sprādziens, parkā pulcējās daudzas kristiešu ģimenes, kas svinēja Lieldienas.

Par teroraktu atbildību uzņēmies ar Pakistānas «Taleban» saistītais grupējums «Jamaat ul Ahrar», kurš paziņojis, ka tā mērķis bijis nogalināt kristiešus.

«Jamaat ul Ahrar» iepriekš uzņēmies atbildību par vairākiem sprādzieniem, paziņojot, ka tie sarīkoti, lai atriebtos par to, ka februārī izpildīts nāvessods pakarot bijušā Pendžabas provinces gubernatora Salmana Tasīra slepkavam Mumtazam Kadri. 2011.gadā Kadri, kurš bija Tasīra miesassargs, nošāva toreizējo gubernatoru, jo viņš bija paudis atbalstu kristietei Asijai Bibi, kurai 2010.gadā tika piespriests nāvessods pakarot par musulmaņu pravieša Muhameda zaimošanu. Nāvessods Bibi, kura savu vainu noliedz, vēl nav izpildīts, jo to vēl nav apstiprinājusi valsts augstākā tiesa.

Lahora ir Pendžabas provinces galvaspilsēta.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: BNS

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz