Pentagons: Ja sabiedrotie nepalielinās izdevumus aizsardzībai, ASV pārskatīs savas saistības

Pentagons

Amerikas Savienotās Valstis “pārskatīs savas saistības” attiecībā par NATO, ja sabiedrotie nepalielinās savus izdevumus aizsardzībai. Citiem vārdiem sakot, visām NATO dalībvalstīm nāksies ievērot saistības, ko tās uzņēmušās – pašām pienācīgi finansēt savu drošību. Tā savā runā NATO valstu aizsardzības ministru sanāksmē Briselē paziņoja Pentagona vadītājs Džeims Matiss.

“Amerikāņu nodokļu maksātāji vairs nespēj panest neadekvātu daļu no Rietumu vērtību aizsardzības,” norādīja Matiss.

“Ja nevēlaties pieredzēt, ka Amerika ierobežo savas saistības aliansē, jūsu valstīm ir jāizrāda atbalsts kopējai aizsardzībai”,  teica Pentagona vadītājs.

Iepriekš Matiss žurnālistus informēja, ka NATO “nemainīgi ir fundamentāls pamats Savienotajām Valstīm un visai transatlantiskajai kopienai”.

Matiss uzsvēra, ka ASV prezidenta Donalda Trampa valdība, tāpat kā bijušā ASV prezidenta Baraka Obamas administrācija, sagaida no sabiedrotajiem aizsardzības izdevumu palielināšanu.

Tikai piecas no NATO dalībvalstīm izpilda alianses ieteikumu aizsardzībai veltīt ne mazāk kā 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP) – tās ir ASV, Grieķija, Igaunija, Lielbritānija un Polija. Latvija, tāpat kā Lietuva, apņēmusies šo līmeni sasniegt nākamgad.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz