Latvijā otrdien ierodas pieci ASV helikopteri “Blackhawk”

helikopteri

Turpinot operāciju “Atlantic Resolve” šodien, 28.februārī, Latvijā nogādās ASV helikopterus “Blackhawk”.

ASV vēstniecība Latvijā informējusi, ka otrdien Rīgas Starptautiskajā lidostā ieradīsies ASV Gaisa spēku transportlidmašīna ar “UH-60 Blackhawk” helikopteriem un 10. Aviācijas brigādes vienības “Fēnikss” karavīriem.

ASV spēkus sagaidīs ASV vēstniece Latvijā Nensija Petita, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS), Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba priekšnieks Ivo Mogiļnijs. Sagaidītāju vidū būs arī ASV Gaisa spēku Eiropā vicekomandieris ģenerālmajors Timotijs Zadalis un ASV Gaisa spēku brigādes ģenerālis Patriks Dohertijs.

Kopumā Latvijā tiks nogādāti pieci “Blackhawk” helikopteri.  Šī vienība nomainīs ASV armijas vienību, kas šobrīd Lielvārdē uzturas ar helikopteriem “Blackhawk”.

10. Aviācijas brigādes 3. Vispārējā atbalsta aviācijas bataljona vienība “Fēnikss” ir pirmā aviācijas brigāde, kas ierodas Eiropā rotācijas kārtībā ar mērķi demonstrēt ASV un NATO valstu apņēmību aizsargāt drošību Eiropā. Fortdramā, Ņujorkas štatā, bāzētā brigāde kopumā uz Vāciju, Latviju un Rumāniju nosūtīs ap 2200 karavīru. Kā arī 86 helikopterus un vairāk nekā 700 aprīkojuma vienību. Aptuveni 60 vienības pārstāvju Lielvārdes gaisa bāzē veiks aviācijas operācijas un piedalīsies starptautiskās mācībās operācijā “Atlantic Resolve”.

Pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas 2014.gada pavasarī un agresijas Ukrainas austrumos ASV sāka mācību operāciju “Atlantic Resolve”. Operācijas mērķis ir apliecināt ASV nepārtraukto ieguldījumu NATO dalībvalstu kolektīvajā drošībā, veicinot mieru un stabilitāti Baltijas valstīs un Polijā. Operācija ir izvērsta arī Rumānijā un Bulgārijā.

Atbilstoši operācijai Latvijā rotācijas kārtībā ASV nodrošina savu karavīru klātbūtni. Nereti ASV karavīri ierodas ar bruņutehniku. Nesen Ādažu bāzē Latvijas drošības stiprināšanai tika nogādāta ASV 4.kājnieku divīzijas 3.bruņotās brigādes 68.bruņotā pulka 1.bataljona bruņutehnika, tai skaitā 15 tanki, sešas kaujas mašīnas, divas inženieru tehnikas vienības mīnu lauka iznīcināšanai, kā arī cita veida kaujas atbalsta un nodrošinājuma tehnika. Šo vienību kopumā veido vairāk nekā 225 karavīri.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

 

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz