Latvijā oficiālā vizītē ieradīsies ASV Eiropas spēku virspavēlnieks

NATO

Oficiālā vizītē Latvijā trešdien, 15. martā, ieradīsies ASV Eiropas spēku virspavēlnieks, NATO spēku virspavēlnieks Eiropā ģenerālis Kērtiss M. Skaparoti (Curtis M. Scaparrotti).

Vizītes laikā ģenerālis Skaparoti tiksies ar aizsardzības ministru Raimondu Bergmani un Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālmajoru Leonīdu Kalniņu. Augstās amatpersonas pārrunās reģionālās drošības situāciju, Latvijas un ASV līdzšinējo un turpmāko divpusējo sadarbību aizsardzības jomā. Tai skaitā sarunu temats būs ASV klātbūtne Latvijā, vēsta TVNet.

Ģenerālis Skaparoti apmeklēs arī Ādažu bāzi. Tur viņam paredzēta tikšanās ar ASV karavīriem, kas operācijas «Atlantic Resolve» ietvaros dienesta pienākumus patlaban pilda Latvijā. Tāpat Skaparoti un Nacionālo bruņoto spēku vadība noliks ziedus pie pulkveža Oskara Kalpaka pieminekļa Rīgā. Vizītes laikā Skaparoti tiksies arī ar Ministru prezidentu Māri Kučinski, Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci un ASV vēstnieci Latvijā Nensiju Bikofu Petitu (Nancy Bikoff Pettit).

Ģenerālis Skaparoti ASV Eiropas spēku virspavēlnieka amatā stājās 2016. gada maijā. Vienlaikus viņš ir arī NATO spēku virspavēlnieks Eiropā.

Pašlaik ASV klātbūtni Latvijā nodrošina ASV 3. brigādes smagās bruņutehnikas rotas karavīri, kas operācijas «Atlantic Resolve» ietvaros Latvijā ieradās šā gada februārī.

«Atlantic Resolve» ir ASV operācija, kas tika aizsākta 2014. gada pavasarī, demonstrējot ASV ieguldījumu kolektīvajā drošībā pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas. 173. aviācijas brigādes karavīri bija pirmie, kas ieradās Baltijas valstīs un Polijā operācijas «Atlantic Resolve» ietvaros 2014. gada aprīlī.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz