Krievija vairs neatpaliek no ASV gaisa telpas kontroles ziņā

krievija

Krievija pēdējos gados vairs neatpaliek gaisa telpas kontroles ziņā no ASV un NATO Eiropā un citur, atzinis ASV Gaisa spēku Eiropā un Āfrikā komandieris ģenerālis Frenks Gorencs.

Viņš arī pastāstīja, ka ASV ir pabeigušas iznīcinātāju «F-22 Raptor» dislocēšanu Eiropā ar mērķi iedrošināt NATO dalībvalstis, kas bažījas par iespējamu Krievijas agresiju, kā arī noslēdz īslaicīgu bezpilota lidaparātu «MQ-1 Predator» dislokāciju Latvijas Gaisa spēku bāzē Lielvārdē.

Pēc 2008.gada Krievijas-Gruzijas kara Krievija ir veikusi savu gaisa un sauszemes spēku modernizāciju un to spēju palielināšanu, atzina Gorencs, runājot ar reportieriem konferencē ASV Merilendas štatā. Krievija uzlabojusi pretraķešu aizsardzību Kaļiņingradas apgabalā un anektētajā Krimas pussalā. Saskaņā ar mediju ziņām Krievija izvietojusi Kaļiņingradas apgabalā liela darbības rādiusa zenītraķešu sistēmas «S-400 Triumf» un vidēja darbības rādiusa zenītraķešu sistēmas «Pancir- S1», kā arī izvietojusi raķešu sistēmas Krimā.

«Es varu godīgi pateikt, ka priekšrocības, kādas mums bija gaisā, samazinās.. Mums ir jāpaplašina apmācība, lai mums būtu pieejamas zonas, kas ir ļoti labi aizsargātas,» sacīja ģenerālis.

«Viņu (Krievijas) aprīkojuma kvalitāte ir labāka, kvantitāte ir labāka.. Viņi ir daudz mācījušies un veikuši pasākumus, lai samazinātu mūsu gaisa spēku asimetriskās priekšrocības un kvalitāti.. Es neuzskatu, ka būtu strīdīgi teikt, ka viņi samazinājuši plaisu [gaisa spēku] spēju ziņā ne vien Eiropā, bet visur. Mums vienkārši vajag to apzināties,» sacīja Gorencs.

Augusta beigās un septembra sākumā Vācijā, Polijā un Igaunijā ieradās ASV ultramodernie iznīcinātāji «F-22 Raptor». To ierašanās bija daļa no Eiropas Iedrošināšanas iniciatīvas (European Reassurance Initiative).

ASV Gaisa spēku Nacionālā gvarde šonedēļ noslēdz mācību operāciju, kuras ietvaros ASV bruņotie spēki uz Latvijas Gaisa spēku aviācijas bāzi Lielvārdē nosūtīja divas bezpilota lidmašīnas «MQ-1 Predator» un aptuveni 70 lidotājus. Mācību operācija sākās 24.augustā, kad Latvijā ieradās Teksasas Gaisa spēku Nacionālās gvardes 174.izlūkošanas eskadriļas karavīri un aprīkojums, un tā ilgst līdz 15.septembrim.

Gorencs sacīja, ka šo lidmašīnu dislocēšana «bija laba pāreja uz bezpilota lidmašīnu misijas paplašināšanu». «Ir skaidrs, ka mēs respektējam katras valsts suverenitāti savas gaisa telpas izmantošanā .. bet galu galā tas bija veiksmīgs pasākums… Es uzskatu, ka atbildes Ukrainā aktualitāte palīdz šajā konkrētajā jomā, jo ir nepieciešama pastāvīga ISR (izlūkošana, novērošana un izpētīšana),» sacīja ASV Gaisa spēku Eiropā un Āfrikā komandieris.

 

Avots: BNS

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz