Divas sīrietes slepeni nofilmē, kāda ir dzīve „Islāma valstī”

dzīve "Islāma valstī"

Divas sīrietes Sīrijas ziemeļu pilsētā Rakā ar slepeno kameru nofilmējušas, kāda ir dzīve „Islāma valstī”.

Reportāžu demonstrēja zviedru televīzijas kanāls Expressen TV, pirms tam ierakstā bloķējot drosmīgo sieviešu balsis. Tās aizstātas ar subtitriem.

Sievietes dodas iepirkties, brauc ar taksometru un filmē pilsētu, kurā uz ielām tikpat kā nav neviena cilvēka, redzami vien daži bruņoti vīri.

“Tas ir viss, kas palicis. Pēc tam, kad pastiprinājās uzlidojumi, „Islāma valsts” ārzemju algotņi kontrolpunktos atņēma sīriešiem personu apliecinošus dokumentus, lai izmantotu tos pašu bēgšanai uz Turciju”, – stāsta sievietes.

Piecus gadus kopš pilsoņu kara sākuma Sīrijā, Raka – „pašpasludinātā kalifāta galvaspilsēta”, ir mainījusies līdz nepazīšanai. Karš izdzēsis vairāk nekā 250 000 cilvēku dzīvības un aizdzinis bēgļu gaitās vairāk nekā 10 milj. sīriešu. „Islāma valsts” Rakā sāka saimniekot 2013.gadā.

Video filmēts šī gada februārī, norāda Expressen TV . Reportāžā sievietes stāsta par pieredzēto vardarbību, tostarp par jaunieti, kam tika nocirsta galva. „Melnā apģērbā tērpti bendes viņu nošāva, līķi apgānīja un nocirsto galvu uzdūra uz mieta, ko iestatīja ceļu krustojumā, – stāsta viena no sievietēm. – Pašu līķi viņi nometa uz ceļa, lai to sabrauktu mašīnas”.

Sievietes iegriežas kādā veikalā, lai nopirktu matu krāsu. Sižetā redzams, ka visas sejas uz iepakojumiem ir aizkrāsotas ar melnu marķieri.

Slepeni filmētajā video redzami arī pilsētas kādreizējie elitārie rajoni, kur pirms varu pārņēma „Islāma valsts”, dzīvoja Sīrijas bagātākie ļaudis. Šobrīd te izmitina citzemju kaujiniekus un viņu ģimenes. “Viņi ir no Kazahstānas, Afganistānas, Saūda Arābijas, Francijas un citām zemēm”, – stāsta sīrietes savā slepeni nofilmētajā reportāžā.

 

https://www.youtube.com/watch?v=iFz5aOlZpDg

Avots: Experssen TV

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

1 Komentārs on "Divas sīrietes slepeni nofilmē, kāda ir dzīve „Islāma valstī”"

avatar
Kārtot pēc:   jaunākie | vecākie | populārākie
U
U

Eiropas pilsētas pēc pāris gadiem?

wpDiscuz