Baltijas valstu drošība nav starp desmit Trampa administrācijas prioritātēm

Baltijas valstu drošība

Baltijas valstu drošība nav starp desmit nozīmīgākajiem jautājumiem ASV jaunā prezidenta Donalda Trampa administrācijas darba kārtībā. To paziņojis amerikāņu aizsardzības eksperts Semjuels Gārdiners.

“Baltijas valstīm ir iemesls satraukties par Vašingtonā notiekošo,” preses konferencē Viļņā piektdien sacīja Gārdiners, kurš ir atvaļināts ASV gaisa spēku pulkvedis un bijušais ASV Nacionālās militārās koledžas mācībspēks.

Gārdiners un citi drošības eksperti Lietuvas parlamentā piedalās starptautiskā konferencē par Baltijas reģiona sabiedrības pretestību hibrīdapdraudējumam.

Viņš norādīja, ka zinātnieki ir atklājuši, ka lēmēji vienlaikus var koncentrēties uz ne vairāk kā desmit jautājumiem.

“Ja palūkojas uz situāciju ASV pašlaik, man jāsaka, ka Baltijas valstis nav to prioritāšu desmitniekā,” Gārdiners paziņoja.

ASV prezidenta Donalda Trampa administrācijai vairāk rūp situācija Tuvajos Austrumos, notikumu attīstība Ziemeļkorejā un attiecības ar Meksiku, norādīja eksperts.

Pensilvānijas Universitātes Diplomātijas un starptautisko attiecību centra direktors Maikls Kārpenters preses konferencē teica, ka jaunā ASV prezidenta administrācija sūta neviennozīmīgus signālus.

“No vienas puses, mēs dzirdam Trampa kungu sakām, ka NATO ir novecojusi, mēs dzirdam par viņa vēlmi satuvināties ar [Krievijas prezidentu] Vladimiru Putinu (..), bet vienlaikus viņa paša aizsardzības ministrs saka, ka saprot, ka Krievija mēģina izjaukt NATO, ka NATO ir būtiska un ka mums ir jāturpina stiprināt aliansi,” sacīja Kārpenters.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: LETA

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz