Baltijas tuvumā paaugstināta Krievijas militārā aktivitāte; NBS veikta personāla apziņošana

Krievijas militārie spēki

Saistībā ar paaugstinātu Krievijas militāro aktivitāti Baltijas un Ziemeļvalstu tuvumā, Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS) veikta personāla apziņošana. Tostarp notiek arī pastiprināta valsts sauszemes un jūras robežas un gaisa telpas novērošana, apstiprina Aizsardzības ministrijā (AM).

Ministrija informē, ka jau vairākas dienas Baltijas valstu robežu tuvumā novērojama paaugstināta Krievijas militārā aktivitāte.

Piektdien, 7.oktobrī, Baltkrievijā, Brestā sākušās kopīgas Baltkrievijas Speciālo operāciju spēku un Krievijas Gaisa desanta karaspēka mācības, kurās piedalās vairāk nekā 1000 karavīru un tehnikas vienības. Papildus tam Latvijas tuvumā notiek 76. Desanttrieciena divīzijas un 98. Gaisa desanta divīzijas mācības ar visiem kaujas darbības elementiem, tai skaitā nosacītā pretinieka lidlauku ieņemšana.

Vienlaikus 76.Desanttrieciena divīzijas komandieris ģenerālmajors Aleksejs Naumecs ir paziņojis, ka divīzija ir saņēmusi 10 tankus un pirmo reizi divīzijas sastāvā ir saformēta smago kaujas tanku rota.

No Kurskas lidlauka uz Kaļiņingradu tiek pārdislocēti vairāki iznīcinātāji «Mig-29», lai veiktu mācību gada noslēguma pārbaudījumu.

Rietumu kara apgabalā notiek Raķešu un artilērijas karaspēka 26. (Luga) un 112. (Ivanovo) taktisko raķešu brigāžu mācības, kuru apbruņojumā atrodas modernie operacionāli taktisko raķešu kompleksi «Iskander M/K», kuru darbības rādiuss ir 500 kilometri.

Šo mācību ietvaros no Centrālā kara apgabala (Orenburga) tikusi pārdislocēta arī 92.Taktisko raķešu brigāde ar mērķi pārbaudīt brigādes spējas izvērst raķešu kompleksus nepazīstamā apvidū Rietumu stratēģiskajā virzienā. Papildus viens no šīs vienības uzdevumiem ir veikt raķešu palaišanu pa mērķiem, kas imitē nosacītā pretinieka komandpunktus un bāzes.

Divu dienu laikā Latvijas robežas tuvumā identificētas trīs Krievijas bruņoto spēku lidmašīnas «SU-27», «SU-24» un «AN-26».

 Saistībā ar minēto NBS veikta personāla apziņošana, kā arī notiek pastiprināta valsts sauszemes un jūras robežas un gaisa telpas novērošana. Aizsardzības ministrijas pārstāvis Kaspars Galkins aģentūrai LETA teica, ka personāla apziņošana ir iekšējs rutīnas pasākums, kuru īsteno šādos gadījumos. «Tā nav trauksmes izziņošana bruņotajos spēkos,» uzsvēra Galkins, kurš gan nekomentēja, kādā veidā un cik daudz militārpersonu apziņots.

Kopš Krimas aneksijas un Krievijas iebrukuma Ukrainā 2014.gada pavasarī Latvijas bruņotie spēki veic pastiprinātu mūsu valsts robežu novērošanu, kā arī ar nepieciešamo informāciju apmainās ar sabiedrotajiem. Noteiktās bruņoto spēku procedūras tiek pastiprinātas arī gadījumos, kad valsts pierobežā notiek militārās mācības.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar