ASV armijas komandieris brīdina: Krievijas draudi Eiropai nav pieņēmums

Krievijas draudi Eiropai ir reāli un nav tas pieņēmums, intervijā izdevumam “The Daily Telagraph” brīdināja ASV armijas komandieris Eiropā ģenerālleitnants Frederiks Bens Hodžs.

Viņš uzsvēra, ka pastāvot Krievijas “reāliem draudiem”, NATO ir jāsaglabā vienotība.

“Krievijas vēstnieks draudējis, ka Dānija būs kodoluzbrukuma mērķis, ja tā piedalīsies pretraķešu aizsardzības programmā. Un, ja skatāmies uz bīstamo veidu, kā Krievijas lidaparāti lido līdzās civilajām lidmašīnām ar izslēgtiem retranslatoriem,- tā nav profesionāla rīcība,” teikusi augstā militārpersona.

Attiecībā par raķešu “Patriot” pārvešanu no Vācijas uz Poliju un izvietošanu līdzās Varšavai, Hodžs norādījis, ka šādas rīcības mērķis ir arī signāla raidīšana.

Komandieris vērsis uzmanību Krievijas lēmumam izvietot Kaļiņingradas apgabalā ballistiskās raķetes “Iskander”, bet pērn okupētajā Krimā – tālā darbības rādiusa bumbvedējus, kas var pārvadāt kodolieročus.

“Es neuzskatu, ka militāra konfrontācija ir nenovēršama. Bet ir jābūt militāri gataviem, lai sekmētu efektīvu diplomātiju,” skaidroja Hodžs.

“Esmu pārliecināts – nebūs tā, ka viņi nostāda ierindā krievu tankus un iebrauc svešā valstī. Viņi negrib militāru konfrontāciju ar NATO. Mūsu alianse ir pati spēcīgākā alianse vēsturē, un tai ir lielas jaudas.”

Krievija neriskēs uzbrukt kādai NATO valstij, baidoties no tā, ka alianse aktivizēs sava līguma 5.pantu, kas nosaka, ka uzbrukums vienai valstij ir uzbrukums visām, sacīja Hodžs.

Tomēr ir iespējams, ka Krievija pastiprinās spiedienu pret NATO valstīm pie savām robežām ar citiem līdzekļiem.

“Krievija negrib, ka temperatūra sasniedz 100 grādus. Viņi grib temperatūru turēt 90, 95 grādu līmenī.”

“Pastāv informācijas, ekonomiskais spiediens, robežpārkāpumi. Tas ir savādāks veids, kā uzturēt spiedienu. Viņi negrib skaidru spiedienu, viņi grib situāciju, kurā visas 28 [NATO dalībvalstis] nesaka, ka ir noticis nepārprotams uzbrukums.”

Viņš norādīja, ka lielais krievu  valodā runājošo iedzīvotāju skaits Baltijas valstīs un ekonomiskā vara, kas ir Krievijai kā Eiropas lauksaimniecības preču pircējai, ir iespējamās sviras, kuras Krievijas prezidents Vladimirs Putins varētu iedarbināt.

“Viņi [Krievija] izmanto informāciju tāpat, kā viņi izmanto kājniekus un raķetes. Viņi sevi neapgrūtina ar patiesību. (..) Notiek pastāvīga bombardēšana ar informāciju.”

Savā pēdējā intervijā vācu rakstnieks Ginters Grass pauda bažas, ka cilvēce “kā mēnessērdzīgais” dodas jauna pasaules kara virzienā. Hodžs tam nepiekrīt.

“Es uzskatu, ka mēs kā mēnessērdzīgie staigājām pirms dažiem gadiem, kad mēs uzskatījām, ka Krievija grib būt starptautiskās sabiedrības daļa. Viņi bija kopā ar mums Bosnijā. Bet tagad, es uzskatu, mēs esam pilnībā pamodušies.”

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar