Zēns zaudēja redzi rotaļlietas dēļ, kas varbūt ir arī jūsu bērnam

zaudeja-redzi1

Kad austrāliešu pusaudzis zaudēja redzi par 75% rotaļājoties ar lietu, kas, iespējams, ir arī jūsu mājās, oftalmologi brīdināja arī pārējos vecākus neatļaut saviem bērniem rotaļāties ar spēlēm nepiemērotiem priekšmetiem.

Austrālijā kāds ģimenes ārsts lūdza oftalmologam Benam Armitāžam (Ben Armitage) konsultēt savu pacientu – 14 gadus jaunu pusaudzi, kuram bija pasliktinājusies redze.

Veicis pacienta izmeklēšanu ārsts konstatēja, ka jaunieša redze ir pasliktinājusies par 75%. Pusaudzis, tāpat kā daudzi viņa vienaudži, mēdza rotaļāties ar lāzera rādāmkoku, un spīdināt staru sev acīs.

zaudeja-redzi2

Izmeklējumi liecināja, ka lāzera stars bija apdedzinājis abu acu tīkleni. Pusaudža redze bija gandrīz pavisam zudusi, un tur nekas vairs nebija glābjams.

„Tīklene ir acs ābola iekšējais apvalks, kas izklāj aci no iekšpuses. Cilvēka aci bieži salīdzina ar fotoaparātu. Gadījumā ar fotoaparātu izrādās ir nepietiekami tikai ar vienu lēcu sistēmu attēla iegūšanai – ir vajadzīga arī fotofilma. Pēc analoģijas, arī cilvēkam ir sava „fotofilma”. Tās lomu izpilda tīklene – acs ābola iekšējais apvalks, kas piedalās attēla formēšanā,” skaidroja ārsts.

zaudeja-redzi

“Apdeguma rezultātā bojāts tīklenes centrālais rajons makula, kas ir atbildīgs par centrālo redzi jeb redzes asumu, tātad  zēnam turpmāk būs grūtības lasīt, vadīt automašīnu, saskatīt cilvēku sejas vai veikt citus darbus, kam ir nepieciešama detalizēta redze. Par laimi, saglabājas perifērā jeb sānu redze un pilnīgs aklums neiestājas,” norāda ārsts.

Pusaudzis, spīdinot lāzera staru sev acīs, nekādu sāpju tajā brīdī nejuta, taču tas nekavējoties bija nodarījis kaitējumu viņa redzei.

Oftamologs skaidroja, ka mūsdienās ir tehnoloģijas, ar kuru palīdzību var atjaunot acs tīkleni, taču šajā gadījumā, visticamāk, nekas nebūs līdzams: zēnam nāksies samierināties, ka turpmāk jādzīvo ar 25% redzes. Lāzera stars nodarījis neatgriezenisku kaitējumu acs tīklenei, to burtiski sadedzinot.

Oftamologs brīdināja visus vecākus, sevišķi laikā, kad tiks iegādātas Ziemassvētku dāvanas bērniem, apdomāt notikušo un neizvēlēties likt zem eglītes lāzeru ierīces.

Vecākiem ir jāsargā savi bērni no nopietniem riskiem, kas var sabojāt visu viņu turpmāko dzīvi, uzsvēra pieredzējušais mediķis.

Izsaki savu viedokli komentāros un seko mums Facebook un Twitter!

 

Avots: ABC

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

1 Komentārs on "Zēns zaudēja redzi rotaļlietas dēļ, kas varbūt ir arī jūsu bērnam"

avatar
Kārtot pēc:   jaunākie | vecākie | populārākie
Vladislavs
Vladislavs

Plaši izplatītais 200mw zaļāis lāzerītis daudziem ir …

wpDiscuz