Zamšādas apavi – kā tos kopt?

Missoni
Missoni

Pieņēmums, ka zamšādas apavi ir nepraktiski, visai tāls no patiesības. Galvenais nosacījums „attiecībās” ar zamšādas apaviem — pareizi tos kopt un valkāt atbilstošos laika apstākļos.

Nekāda īpaša noslēpuma te nav: tikko nopirktu apavu pāri vēl pirms „iziešanas sabiedrībā” jāapstrādā ar speciālu aerosolu, kas tos aizsargās no mitruma un putekļiem (šādus zamšādas kopšanai paredzētus līdzekļus atradīsit ikvienā apavu veikalā, taču praksē pārbaudīts, ka visefektīvākie ir Vācijā ražotie).

Mr Hare
Mr Hare

Zamšādas apavi labi uzsūc ūdeni, bet izžuvuši atgūst savas īpašības, tāpēc tos vispirms jāizžāvē. Ja apavi ar laiku zaudējuši savu samtainumu un sāk spīdēt, jo nosēdušās pūkas, tās jāpieceļ, saudzīgi berzējot ar speciāli zamšam paredzētām krāsainām gumijām vai smalkām gumijas sukām. Gumijas krāsviela atjaunina krāsu noberztajās vietās.

Armando Cabral
Armando Cabral

Otrs paņēmiens, kā tīrīt zamšādas apavus, ir tos vispirms ar cietu suku attīrīt no putekļiem, pēc tam spīdīgās vietas paberzēt ar speciālu stiepļu suku vai dzēšgumiju un visu virsmu apstrādāt ar aerosolu, kas nokrāsos padilušās vietas un atsvaidzinās virsmu. Aerosolu smidzina 15-20 cm attālumā, pēc tam 10-15 minūtes apavus žāvē un, lai atjaunotu samtainumu, sukā zamša virsmu. Apstrādi pēc vajadzības atkārto.

Mark McNairy
Mark McNairy

Tauku traipus izņem ar karstu ūdeni vai benzīnu, tad apavus žāvē un notīra. Lai paceltu pūkas, no putekļiem attīrītus apavus var arī paturēt virs ūdens tvaikiem.

 

Jums ir zināmi vēl kādi triki, lai zamšādas apavi nezaudētu izskatu? Dalieties ar tiem komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: BuzzFeed

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz